ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9064 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rádio Ethno – Brno 99.4 FM, s novým playlistem

0 Redakce PLAY.CZ 23.6.2010

Dne 22.6. zahájilo zkušebním vysíláním provoz rádio EThno také na kmitočtu 99.4 FM v Brně. 24. června 2010 pak zahájí rádio Ethno oficiální provoz u příležitosti zahájení prvního brněnského ethnofestu. Věříme, že si také v Brně – v této druhé metropoli naší republiky – najdeme stejně pozorné a oddané posluchače, jako jsme si za necelé dva roky vysílání našli v Praze.

Využili jsme tuto příležitost, abychom oživili hudební tvář rádia Ethno, a to pěkně zgruntu. Sestavili jsme kompletní nový playlist. Z toho, s nímž jsme v roce 2008 začali a který jsme průběžně doplňovali o písně nové či nově objevené, jsme ponechali to nejlepší, a z drtivé většiny dodali fungl nový materiál, vesměs sestavený z nejlepších world music alb a projektů posledních dvou, tří let.

Snažili jsme se o velice vyváženou hudební strukturu, která by obsáhla stejně mnoho africké, orientální, latinskoamerické, evropské, ale třeba také indické, balkánské, skandinávské, romské či židovské hudby. Uslyšíte od nás spoustu dosud nezařazených kapel a umělců, bez kterých si barvitý svět world music nelze představit. Při jejich výběru jsme také měli na paměti, že ethno a world music má velice silné bratry a sestry hned v sousedství, ať už je to jazz ve svých moderních eklektických formách, tak různé typy a druhy fusion, ale třeba také renesanční revival nebo pohanský folk. Možná jsme trochu ubrali na líbivých písničkách na pomezí ethna a popu, ale zato přibyla spousta, doslova stovky nových skladeb, které jsou často stejně lehkonohé, stejně svádí k podupávání a tanci, ale stojí za nimi ti krásní různobarevní lidí s kořeny v celém světě.

Celý text článku naleznete ZDE.

Poslouchejte radio Ethno online