ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20083 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Dixie uvádí Country Heroes IV.

0 Redakce PLAY.CZ 10.2.2015

Minulý díl Country Heroes přinesl profil legendárního Texasana Townese Van Zandta. Dnes začneme jeho verzí slavného songu T For Texas a nebude to jen tak pro nic zanic. Celá třetí hodina bude totiž věnována otci country music – Jimmie Rodgersovi.

Profil zpívajícího brzdaře prostě nemůže v pořadu Country Heroes chybět, tak proč to dál odkládat (v březnu se pak budeme věnovat coverům jeho songů a můžete se těšit – zazpívají nám je mimo jiné Bono či Van Morrison).

Zpět ale k dnešnímu dílu. První hodina bude opět ve znamení všeho možného i nemožného, co současná country scéna nabízí. Připomeneme parádní alba písničkářek Lucindy Williams a Elizy Gilkyson, s Joem Ely se projedeme na motorce, poslechneme si, jak zpívá klávesák Benmont Tench, se Shooterem Jenningsem vzpomeneme na George Jonese, se Suzy Bogguss se vrátíme k jedné klasické písni Merle Haggarda. A přichystáno je samozřejmě i několik překvapení. Dánská písničkářka doprovázející se na steel kytaru v duetu s legendou alt-country, cover od kapely Wilco v dámském podání a dva countryfolkoví bráchové, co propadli písním Big Bill Broonzyho. Což není zdaleka vše…

Druhá hodina přinese opět tři recenze. Objev loňského roku Parker Milsap má za sebou jedenadvacet roků a fantastické debutové album. Už jsme si z něho hráli, teď se mu budeme věnovat podrobně. Jan Foukal sice aktuálně dokončuje svůj dokumentární film Country česká, my si ale připomeneme jeho album One Way Road, které vloni vydal coby Johannes Benz. Po dvou mužích přijdou dvě ženy – The Secret Sisters – sestry Lydia a Laura, které dokázaly pobláznit i Boba Dylana.

No a třetí hodinka přinese již slibovaný návrat do let 1927–1933 a nálož dřevní country music. Že s Jimmie Rodgersem natáčeli i dámy z Carterovic rodiny asi víte nebo přinejmenším tušíte. Uhodnete ale, kdo v „Devátém smutném jódlu“ hraje na trubku? Country Heroes, moderuje Evžen Müller, 10. 2. 2015 19:00 – 21:00

www.radiodixie.cz