ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24046 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rádio Classic Praha mění svou hudební tvář

0 Redakce PLAY.CZ 14.9.2015

Rádio Classic Praha mění po několika letech svou hudební tvář. Posluchačům přinese celou řadu nových exkluzívních nahrávek a přivítá i nové moderátory. „Na podzim tohoto roku jsme se rozhodli výrazně změnit program rádia. Snažíme se o co nejvíc kvalitní a aktuální klasické hudby a méně moderátorských vstupů,“ vysvětluje novinky Martina Klausová, programová ředitelka rádia Classic Praha.

Classic Praha od 1. září tohoto roku změnilo denní vysílací program. Spolu s novým hudebním schématem do rádia přišli i tři noví moderátoři Pavel Trojan, Jana Infeldová a Radek Křižanovský, kteří doplní nejvýraznější hlas rádia Classic Praha Marka Šulce a zkušenou stávající moderátorku Evu Přibylovou. Každý všední den mezi 7. a 9. hodinou se tak posluchači mohou těšit na ranní vysílání s Pavlem Trojanem. Poté bude až do 13 hodin následovat dopolední blok, kterým provede charismatický Marek Šulc, stálice a velká opora moderátorského týmu rádia Classic Praha. V odpoledním a večerním vysílání se budou pravidelně střídat Eva Přibylová a nováčci Jana Infeldová a Radek Křižanovský. „Jsem velmi ráda, že naše rádio získalo do svých řad tak skvělé moderátory. I díky nim bychom se rádi přiblížili nastupující generaci milovníků klasické hudby“, cení si nových tváří Martina Klausová.

Co se týče hudební produkce, objeví se na Classic Praha hned několik významných novinek. „Zařadili jsme zbrusu nové nahrávky předních špičkových interpretů, jako jsou například klavíristi Lang Lang, Valentina Lisitsa a Daniel Barenboim, houslisté Daniel Hope, Nicola Benedetti či Anne-Sophie Mutter nebo známý violoncellista Yo-Yo Ma. Posluchače jistě potěší i nové produkce pěveckých hvězd jako Rolando Villazón, Piotr Beczala, Vittorio Grigolo či Dmitrij Hvorostovsky,“ upřesňuje Klausová. Z vysílání tak ve všedních dnech zcela zmizí pravidelné pořady, posluchači o ně však nepřijdou. Rádio Classic Praha je zařadí do svého večerního a víkendového vysílání.

Poslouchejte Classic Praha online

classic_clanek