ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19168 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rádio Bonton hraje jinak. Už jste ho slyšeli?

0 Redakce 2.8.2012

Nestává se až tak často, aby jedno rádio změnilo v průběhu několika let tolikrát a natolik významně svůj formát. Tím je rádio Bonton specifické. V éteru se objevilo mezi prvními českými soukromými rádii v roce 1991. Vysílat začalo na pražské frekvenci 99,7 MHz.

Svého vrcholu se rádio dočkalo v polovině 90. let. Pod názvem Hitrádio Bonton vysílalo až do okamžiku změny majitele v roce 2002. Následovala éra tanečního Bonton rádia DeeJay a s další změnou majitele o tři roky později se název vrátil zpět k původnímu rádiu Bonton. To již bylo pod mediální skupinou Lagardére Active ČR, která dala Bontonu novou pop-rockovou tvář a podtrhla jeho silnou vazbu na metropoli.

Hudebnímu formátu na frekvencích rádia Bonton se ale dlouhodobě nevedlo podle očekávání, a proto přišla před čtyřmi měsíci další změna – stanice se přeorientovala na převážně českou hudbu. Českých a slovenských písní jsou nyní ve vysílání asi tři čtvrtiny. Doplňuje je zahraniční hudba a mluvené slovo. Bonton nadále zůstal hudebním rádiem, u kterého je proud muziky nejdůležitější esencí. Zároveň se stále snaží cílit na mladé publikum. Takové, které hledá alternativu k ostatní nabídce stanic s jinými druhy hudby. Nejčastěji je přirovnáván k již zavedenému rádiu Blaník. Odlišit se chce tím, že upřednostňuje některé méně známé interprety nebo netradiční písně.

Kromě českých melodií je pro nový Bonton charakteristický vysoký počet soutěží. Rádio chce svým posluchačům rozdávat dárky nejen hudební, ale i věcné. Proto v posledních týdnech naděluje v regionech, kde je možné stanici naladit, dárkové hrníčky s výherními kódy, díky kterým je během srpna možné vyhrát například šperky, výlet lodí nebo nové auto.

V současné době si mohou Bonton v éteru naladit posluchači v Praze, středních Čechách, na Mladoboleslavsku, Českobudějovicku a Strakonicku. Na PLAY.CZ si stanici pusťte zde.