ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13619 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 živě: Front Line Assembly

0 25.8.2006

Radio 1 91,9 FM připravuje přímý přenos z vyprodaného koncertu skupiny Front Line Assembly, který se uskuteční v Praze v pátek 1. září od 21:30 v prostoru Abaton. Vystoupení Front Line Assembly proběhne v rámci oslav 15. narozenin Radia 1.

Kultovní skupině, která letos v květnu vydala své nejnovější album s názvem Artificial Soldier, budou v Abatonu od 20:00 předskakovat američtí Stromkern.

Kapela Front Line Assembly je hlavním projektem muzikanta Billa Leeba, který dlouhodobě sídlí v kanadském Vancouveru. Poté co Leeb založil formaci Skinny Puppy, vytvořil v roce 1986 s Michaelem Balchem Front Line Assembly. V té době vydali několik kazet (reedice vyšly pod názvem Terror I & II), které byly předzvěstí jejich pozdějších nahrávek z roku 1987: The Initial Command, State of Mind a Corrosion. Ke konci roku 1988 nahráli minigramodesku Disorder, kterou později smíchali s Corrosion a vydali pod názvem Corroded Disorder.

Album Gashed Senses and Crossfire z roku 1989 upevnilo jejich pozici na industriální scéně a podnítilo první světové turné. V roce 1990 se Balch odtrhl a duo doplnil Rhys Bulber. V této sestavě vydali desku Caustic Grip. Teprve o dva roky později však nahráli desku Tactical Neural Implant, která pro mnohé představuje vrcholný okamžik tohoto žánru. Dodnes je toto album považováno za esenci toho nejlepšího, co v industriálu vzniklo.

Svými pozdějšími alby Front Line Assembly rozšířili pole svého žánru a začali experimentovat se svým do té doby čistě elektronickým zvukem. Z této doby pocházejí desky Millenium nebo Hard Wired. Skupinu v dalších letech potkalo několik personálních změn a vydala i nová alba.

V roce 2005 došlo k tomu, co mnozí očekávali – k fůzi všech členů Front Line Assembly spolu s novým členem kapely Jeremy Inkelem. Společně pak začali pracovat na albu Artificial Soldier, které vydali v květnu 2006. Nová sestava kapely dokázala prvním společným albem nejen naplnit očekávání fanoušků, ale dalece je překonat. Pro nahrávku jsou typické dunivé beaty, vybrnkávané atmosférické zvuky, probublávající melodie, dynamické syntetizátorové zvuky a charakteristický hlas Billa Leeba. To vše bude ke slyšení naživo v pátek 1. září v pražském Abatonu.

Posluchače Radia 1 navíc od pondělí 28. srpna do pátku 1. září čeká 5 dní s Front Line Assembly a každý den soutěž o 2 lístky na koncert skupiny.

O Front Line Assembly více na www.mindphaser.com nebo www.prostorabaton.cz.

PŘÍMÝ PŘENOS KONCERTU FRONT LINE ASSEMBLY NA RADIU 1: V PÁTEK 1. 9. 2006 OD 21:30 HODIN!
Koncert je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu přes www.radio1.cz.