ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27402 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 bude vysílat zpravodajství z MFDF Jihlava

0 Redakce PLAY.CZ 22.10.2013

Radio 1 bude v rámci 17. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat v průběhu konání festivalu od 24. do 29. října, vždy v 11 a 16 hodin.

Zpravodajský servis na Radiu 1 přinese aktuální informace z dění na MFDF Jihlava, pozvánky na filmy a doprovodné akce. Vysílat se bude vždy v premiéře (v 11:00) a v repríze (v 16:00).

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Celý festival je artefaktem, který s hravostí vybízí k promýšlení světa z nejrůznějších perspektiv. Nepřejímá běžné festivalové modely ani rutinní pragmatismus při programování. Základem festivalového programu jsou čtyři soutěže: Opus bonum pro světové dokumenty objevné svými tématy i filmovou řečí, Mezi moři uvádí pozoruhodné snímky ze zemí střední a východní Evropy, Česká radost zpřehledňuje nejnovější domácí tvorbu a sekce. Fascinace věnuje pozornost vyhraněné podobě dokumentárního filmu – experimentálnímu dokumentu. Další programové sekce představují aktuální dění na české i zahraniční dokumentární scéně, Průhledné bytosti jsou pak retrospektivními profily významných filmařů. Festival se koná od 24.do 29. října 2013.

Více informací o MFDF Jihlava najdete na www.dokument-festival.cz nebo na www.radio1.cz.

respect

Partnerem zpravodajství je týdeník Respekt. Každé pondělí informace o politice, ekonomice, společnosti, kultuře a nových trendech.
Poslouchejte Radio 1 online