ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13846 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 bude vysílat zpravodajství z Festivalu francouzského filmu

0 Redakce PLAY.CZ 18.11.2013

Radio 1 bude v rámci 16. ročníku Festivalu francouzského filmu vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat v průběhu konání festivalu od 21. do 27. listopadu vždy v 11 a 16 hodin.

Zpravodajský servis na Radiu 1 přinese aktuální informace z dění na festivalu, pozvánky na filmy a doprovodné akce. Vysílat se bude vždy v premiéře (v 11:00) a v repríze (v 16:00).

Festival francouzského filmu představí deset předpremiérových titulů včetně filmu oceněného Zlatou palmu v Cannes Život Adèle (La vie d’Adèle) režiséra Abdellatifa Kechiche. Tvorbu tohoto francouzské tvůrce původem z Tunisu připomene sekce Pocta: Abdellatif Kechiche. O Cenu diváků se utká sedm nejnovějších francouzských titulů vybraných českými filmovými kritiky. Zvláštní uvedení připomene životní jubileum Jeana-Paula Belmonda filmem Muž z Ria (L’Homme de Rio) režiséra Philippa de Broky. Nejobsáhlejší část programu vznikla už tradičně ve spolupráci s českými filmovými distributory. V sekci Filmové hity budou moci diváci navštívit to nejlepší, co se z francouzské kinematografie objevilo v české distribuci v uplynulém roce, a novinky francouzských titulů budou uvedeny v distribuční předpremiéře. Na programu nebude chybět divácky oblíbený Večer krátkých filmů. Festival se koná v šesti partnerských kinech: v Kině 35 Francouzského institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha: Světozor, Lucerna, Brno: Scala, České Budějovice: Kotva) a v pražském multikině CineStar Anděl.

Více informací o Festivalu francouzského filmu najdete na www.festivalff.cz nebo na www.radio1.cz.

eurolines

Partnerem zpravodajství je Eurolines – váš průvodce po Francii, www.eurolines.cz
Poslouchejte Radio 1 online