ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17693 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 vysílá zpravodajství z festivalu Jeden svět

0 Redakce PLAY.CZ 4.3.2014

Radio 1 vysílá v rámci 16. ročníku festivalu Jeden svět zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se na Radiu 1 vysílá v průběhu konání festivalu od 3. do 12. března, vždy v 11:00 v 16:00.

Zpravodajský servis přináší aktuální informace z dění na festivalu, pozvánky na filmy a doprovodné akce a rozhovory s protagonisty festivalu. Zpravodajství se vysílá vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá společnost Člověk v tísni, je v současnosti největším dokumentárním festivalem s tématikou lidských práv na světě. V Praze se koná v termínu od 3. do 12. března, poté se přesune do dalších 33 měst České republiky. Letošním tématem festivalu je práce. Jeden svět se snaží upozornit na to, že po několika letech ekonomické krize se zaměstnání jako zdroj obživy stává každodenním tématem stále většího počtu lidí. Práce lidi spojuje, protože ji řeší všichni – ti, kdo ji hledají, ti, kdo se bojí, že o ni přijdou, i ti, kdo v ní musí trávit příliš času a přicházejí o svůj soukromý život. Festival letos pro své publikum mimo jiné připravil 4 premiéry českých filmů: Pirátské sítě (David Čálek a Jakub Zahradníček), Olga 80 (Miroslav Janek), Počátky (Linda Kallistová Jablonská) a Raduga (slavnost duhy) od Zdeňka N. Bričkovského. V distribuční premiéře se představí Eugéniové (Pavel Štingl).

Více informací o Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět najdete na www.jedensvet.cz.

respect
Partnerem zpravodajství z festivalu Jeden svět je týdeník Respekt. Každé pondělí informace o politice, ekonomice, společnosti, kultuře a nových trendech. www.respekt.cz

Poslouchejte Radio 1 online