ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 vysílá zpravodajství z Designbloku

0 Redakce PLAY.CZ 7.10.2014

Radio 1 v rámci 16. ročníku Designbloku vysílá zpravodajský servis o novinkách v odvětví moderního designu a módy. Zpravodajství je na Radiu 1 možné slyšet v průběhu konání festivalu od středy 8. do neděle 12. října, vždy v 11:00 v 16:00. Zpravodajství z Designbloku připravují Michaela Tomíšková a Veronika Jiroušková z pořadu Degustace designu.

Superstudio Designbloku bude letos umístěno v prostoru bývalého hotelu Evropa na Václavském náměstí. Tam také bude Radio 1 natáčet své zpravodajství a návštěvníci zde budou moci slyšet DJs Radia 1 každý večer v prostorách pivnice v přízemí hotelu.

Ve Šroubkově kavárně v superstudiu Evropa zároveň proběhne fotografická prezentace zářijového projektu Mezigenerační rozhovory, který byl odvysílán v rámci pořadu Degustace designu na Radiu 1.Pořad vysíláme každé pondělí od 17 hodin.

Na fotografiích Kristiny Hrabětové jsou zachyceni designéři a tvůrci různých generací a oborů – profesor Rostislav Vaněk, bývalý vedoucí ateliéru grafiky na UMPRUM, keramik a profesor Václav Šerák, sklářský výtvarník Václav Cígler, designér a profesor Jiří Pelcl, student keramiky Adam Železný, studentka textilní tvorby Zuzana Ševčíková, student užitého designu Adam Šimeček a šperkařka Janja Prokić. Rozhovory s jednotlivými umělci jsou ke stažení v archivu pořadu Degustace designu na webu Radia 1. Grafickou úpravu výstavy měl na starosti Jakub Korouš.

Šroubkova kavárna bude ozvučená systémem Bose L1, který laskavě zapůjčila společnost Basys. Návštěvníkům budou k poslechu hrát lounge sety připravené Radiem 1. 

Centrum Prahy se dějištěm Designblokustane již pošestnácté. Největší přehlídka umění a designu ve střední Evropě letos proběhne od 7. do 12.října 2014. Designblok věnuje šestnáctý ročník dětství, které je hlavním tématem přehlídky. Své návštěvníky bude lákat ke hře a zapojení fantazie a předvede množství interaktivních a snových instalací. Hlavní výstava letošního Designbloku s příznačným názvem HRA se otevře v budově bývalé základní školy v Mikulandské ulici. Výstava je určena všem, kteří si nezapomněli hrát. „Mnohé instalace budou interaktivní a vybízet ke hře. Věříme, že návštěvníci Designbloku tuto výzvu přijmou, zapojí svoji fantazii a otevřou se novým zážitkům”, říkají kurátoři Jana Zielinsky a Jiří Macek. Novinkou letošního Designbloku je salón amatérského designu, kde budou vystavovat amatérští designéři z celé republiky.

Více informací o Designbloku najdete na www.designblok.cz nebo na www.radio1.cz.

Heineken

Partnerem zpravodajství je Heineken. Spojení piva a designu. www.heineken.cz 

Poslouchejte Radio 1 online