ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15474 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 prožije den s festivalem Jeden svět

0 Redakce PLAY.CZ 9.3.2009

V pátek 13. března věnuje Radio 1 své vysílání mezinárodnímu filmovému festivalu o lidských právech Jeden svět. Během tohoto dne se posluchači Radia 1 mohou těšit na rozhovory s hosty festivalu a uslyší také pravidelné festivalové zpravodajství (v 10:00 a 16:00), které budeme na Radiu 1 vysílat po celou dobu festivalu. Zpravodajství pro Radio 1 připravuje Jeden svět.

Jedenáctý ročník festivalu Jeden svět se bude letos konat v Praze od 11. do 19. března, v průběhu března a dubna se dále uskuteční ve 29 městech po celé České republice. Výběr z filmů Jednoho světa bude prezentován i v Bruselu a ve Washingtonu DC jako součást kulturního programu v rámci českého předsednictví v Radě EU.

Jeden svět je dnes největším lidskoprávním filmovým festivalem v Evropě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci Prahy a celé České republiky. Každoročně promítá kolem 120 filmů z celého světa a snaží se podporovat kvalitní dokumentární filmy se sociální, politicky angažovanou a lidskoprávní tematikou. V roce 2007 získal Jeden svět Čestné uznání Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) za výchovu k lidským právům.

Více o festivalu se dozvíte na www.jedensvet.cz.

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz.