ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25241 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 prožije 17. června Den s Massive Attack

0 Redakce PLAY.CZ 15.6.2010

Radio 1 ve čtvrtek 17. června prožije Den s Massive Attack, legendární skupinou, která se v pondělí 21. června představí v pražské Tesla Areně. Celým dnem se budou prolínat skladby a remixy Massive Attack. Připraveny jsou soutěže o 10 lístků na koncert. Massive Attack rovněž od 19 hodin věnujeme pořad CD Nonstop, ve kterém představíme album 100th Window z roku 2003.

Massive Attack, kteří vznikli v 80. letech 20. století v Bristolu, patří k nejvlivnějším kapelám své generace. Svým temným, hypnotickým stylem na pomezí elektronické hudby, hip hopových rytmů, jazzu, soulových melodií, dubových linek a použitím samplů vytvořili cestu pro významný směr taneční hudby 90. let. Inspirovaly se jimi formace jako Portishead, Sneaker Pimps, Morcheeba, UNKLE či hudebník Tricky.

První singl Daydreaming vydali Massive Attack v roce 1990, o rok později se přihlásili s prvním LP Blue Lines. V roce 1994 po třech letech mlčení se kapela objevila s albem Protection, kde opět hostovala řada hudebníků či zpěváků, mezi jinými například Tricky. V roce 1998 po vydání remixů a spolupráci například s Madonnou Massive Attack přichází s deskou Mezzanine, kde se objevili například jako hosté reggae zpěvák Horace Andy či zpěvačka Cocteau Twins Elizabeth Fraser či Sara Jay. Mezzanine se stal kultem s úspěšnými singly jako Teardrop či Inertia Creeps. V roce 2003 vydala formace své čtvrté album 100th Window, kde spolupracovala například se Sinéad O´Connor.

Deska Heligoland z letošního roku, kterou kapela přijede představit do Prahy, potvrdila kultovní postavení Massive Attack. Hostují na ní například Horace Andy, Tunde Adebimpe z TV on the Radio, Guy Garvey z Elbow, Damon Albarn či Martina Topley-Bird. Název je složeninou slov „Hell“, „Ego“ a „Land“.

Více informací o Massive Attack najdete na http://massiveattack.com nebo www.myspace.com/massiveattack, o jejich pražském koncertě na www.charm-music.cz.

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz