ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24786 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 připravilo koncert Zpátky ke kořenům

0 Redakce PLAY.CZ 12.5.2011

Na středu 25. května připravilo Radio 1 pro své věrné posluchače speciální koncert nazvaný Zpátky ke kořenům. V pražském Lucerna Music Baru se na něm představí dva zásadní interpreti vysílání Radia 1 – Monika Načeva se čtyřčlennou kapelou ve speciálním retro vystoupení k výjimečné desce z roku 1996 Nebe je rudý a kapela Priessnitz, která zahraje výběr toho nejlepšího podle sebe, DJů i posluchačů Radia 1. Po koncertu bude následovat alternativní flashback diskotéka pod taktovkou Libora Lisého a Michala Máky, a to v duchu Radia 1 z konce tisíciletí.

Monika Načeva vydala své první album v roce 1994 – byla jím rocková nahrávka Možnosti tu sou…, která přinesla velký hit Udržuj svou ledničku plnou. O dva roky později vychází trip-hopově laděná deska „Nebe je rudý“, kterou Načeva natáčí ve spolupráci s Janem P. Muchowem, Jiřím Trnavským, Martinem Chlupem, Michalem Kovalem, Vláďou Pechou a Jáchymem Topolem. Později následují alba Mimoid, Fontanela, Mami, Tyhle dny, La Decádance Revisited a zatím poslední The Sick Rose. Na koncertě v Lucerna Music Baru vystoupí z původní sestavy kapely Monika Načeva a basák Michal Koval a dále se představí nové posily David Kabzan (piano), Tomáš Vtípil (elektrické bicí a elektrické dechy) a DJ FIVE (scratch).

Kapela Priessnitz je stejně jako Monika Načeva dlouholetým souputníkem Radia 1. Se svým vkusným a neotřelým kytarovým popem křižuje skupina pod vedením Jaromíra Švejdíka českou klubovou scénu již pěknou řádku let. Naposledy o sobě Priessnitz dali vědět díky turné Alois Nebel Tour, které se konalo u příležitosti právě dokončovaného filmu Alois Nebel. V Lucerna Music Baru Priessnitz zahrají své nejlepší skladby podle výběru svých členů, DJů Radia 1 a posluchačů. Své návrhy na jednotlivé skladby budou moci posluchači psát na facebook Radia 1.

Začátek akce je naplánován na 20:30. Vstupenky jsou ke koupi na pokladně LMB za 150 Kč nebo v obvyklých předprodejích (+ poplatek), na místě budou za 180 Kč.


Facebook událost: http://www.facebook.com/event.php?eid=171792516208312#!/event.php?eid=171792516208312
Webové stránky Moniky Načevy: http://www.naceva.eu
Webové stránky Priessnitz: http://www.priessnitz.com/
Webové stránky LMB: http://lucerna.musicbar.cz/

Další informace najdete na www.radio1.cz nebo na http://www.facebook.com/radio1.cz.

O historii Radia 1:
Radio 1 zahájilo vysílání jako Radio Stalin v říjnu 1990 coby součást výstavy Totalitní zóna, která se konala v útrobách bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Šlo o první nestátní rozhlasové vysílání po mnoha desetiletích a Radio Stalin si velmi rychle získalo mnoho příznivců. Následovalo zabavení vysílačky a petice s 30 000 podpisy pro jeho obnovení. Od 15. února 1991 následovalo druhé pirátské vysílání pod názvem Radio Ultra, až radio 25. března 1991 konečně získalo oficiální licenci pod současným názvem Radio 1.

Během uplynulých dvaceti let prošlo Radio 1 nesčetnými změnami, vystřídalo se v něm mnoho zajímavých osobností, ale jeho poslání zůstalo stejné: být otevřené všem formám kvalitní alternativní hudby a kultury vůbec.


Radio 1 – 20 let alternativy bez playlistu

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Poslouchejte Radio 1 online