ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5040 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 přinese zpravodajství z Letní filmové školy

0 Redakce PLAY.CZ 24.7.2013

Radio 1 je oficiálním partnerem 39. ročníku Letní filmové školy, která proběhne od 26. července do 3. srpna v Uherském Hradišti. Po dobu konání této filmové přehlídky bude Radio 1 vysílat zpravodajský servis, který přinese aktuální informace o festivalových novinkách a uváděných filmech. Zpravodajství připravuje Asociace českých filmových klubů ve spolupráci s Radiem 1.

Zpravodajský servis z Letní filmové školy bude na Radiu 1 vysílán od pondělí 29. července do pátku 2. srpna vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze. Zpravodajství posluchačům zprostředkuje aktuální novinky z festivalového dění, pozvánky na jednotlivé filmové sekce a informace o dalších akcích v rámci doprovodných programů.

Programovou osu festivalu tvoří šest základních sekcí, které vyváženě pokrývají všechna témata festivalu: Fokus (tentokrát profil portugalské kinematografie), Inventura, Spektrum, Visegrádský horizont, AČFK uvádí a Zvláštní uvedení. Připraveno je také několik pozoruhodných filmových premiér: například v sekci Spektrum/Nenápadný půvab krize bude uveden Kapitál režiséra Costy Gavrase a k vrcholům sekce Novinky Visegrádu bude jistě patřit oficiální premiérová projekce strhujícího dokumentu Hoteliér o návratu legend Činoherního klubu, Vladimíra Pucholta, Libuše Šafránkové, Jana Kačera a Josefa Abrháma, k divadlu.

V rámci doprovodného programu je připravena samostatná koncertní stage, výstavy navazující na filmové projekce i přehlídky tvorby výrazných osobností výtvarného umění a fotografie. Divadelní program s mnoha zajímavými představeními a performancemi bude letos soustředěn do stanu Kabinetu Múz. Právě tam se v sobotu 27. července uskuteční speciální akce – Radio 1 tanec s Respektem. Večer se uskuteční od 22:00 a na programu bude tančírna plná latino-jazzu, swingu, rock´n´rollu, módního electroswingu i balkánského temperamentu. Představí se DJ Mackie Messer (feat. accordion explosiv F.T.A.), DJ Pozor a VJ old School is Cool. Vstup na akci je volný.

Více informací o festivalu najdete na www.lfs.cz.

respect

Partnerem je týdeník Respekt. Každý týden informace že světa politiky, ekonomiky, kultury a vědy.

Poslouchejte Radio 1 online