ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5202 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 představuje celoroční výsledky svých hitparád

0 Redakce PLAY.CZ 14.1.2014

Výsledky celoročních hitparád za rok 2013 pořadů Hitparáda Radia 1 a Velká sedma prezentuje současná tisková kampaň Radia 1, která je k vidění ve vybraných periodikách (Full Moon, Respekt, Ekonom, Labyrint Revue a další). Čtenáři si mohou přečíst výsledky obou hitparád až do 25. místa. Vesměs se jedná o interprety, kteří se v českém rozhlasovém éteru objevují jen velice zřídka.   

První místo Hitparády Radia 1 za rok 2013 obsadila britská hudební skupina Goldfrapp se skladbou Drew (album Tales Of Us). O druhou a třetí pozici se dělí americké sesterské duo CocoRosie se skladbou End of Time (album Tales Of A Grasswidow) a německý projekt Moderat složený z hudebních entit Modeselektor a Apparat (skladba Bad Kingdom, album II). Na 4. až 10. pozici se dále umístili Sigur Rós, Pixies, Nick Cave & The Bad Seeds, Nine Inch Nails, Jaga Jazzist, David Bowie a Arcade Fire.

Velkou sedmu letos ovládla skupina Prago Union, která s albem Vážná hudba obsadila nejen první místo (skladba Klobouk dolů), ale i pátou pozici (skladba Ona mi, tsunami). Na druhém místě figuruje kapela Zrní se skladbou Hýkal (album Soundtrack ke konci světa) a na třetí pozici slaví svůj návrat Bratři Orffové s albem Šero (skladba Trávy). Čtvrté místo patří Floexovi v kolaboraci s projektem Never Sol (skladba Gone), šesté kapele Květy, sedmou a osmou příčku obsadila Monika Načeva & Justin Lavash. Na devátém místě se objevuje Xavier Baumaxa a desátou pozici obsadila kapela WWW.

Hitparáda Radia 1 už celá léta neodmyslitelně patří ke čtvrtečnímu večeru a nedělnímu dopoledni, stejně jako její dlouholetý moderátor Jerry Žák. Více informací včetně celkového pořadí za rok 2013 do 50. místa najdete na www.radio1.cz/hitparada.

Československá hitparáda Velká sedma, jejíž pořadí určují sami posluchači, funguje na Radiu 1 od roku 1992. Velkou sedmu můžete na Radiu 1 slyšet každé úterý od 20:00 do 22:00 a v sobotu od 9:00 do 11:00. Moderátory pořadu jsou Dan Šabík, Tonda Kocábek a Zdeněk Neusar. Podrobnosti o pořadu najdete na www.radio1.cz/velkasedma. Zde také najdete další pořadí výroční Velké sedmy do 50. místa.

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

R1_vysledky_hitparad_2013

Poslouchejte Radio 1 online