ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5400 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 oslaví své 23. narozeniny

0 Redakce PLAY.CZ 9.3.2014

Radio 1 oslaví v březnu své 23. „oficiální“ narozeniny. Na programu bude opět „vzpomínkové hraní“ a stejně jako minulý rok nepůjdeme hudební historií po letech, ale po dekádách. V týdnu od 10. do 16. března budeme hrát skladby z let x-1999, od 17. do 23. března poté hudbu, která vyšla po roce 2000, a pokračovat budeme až do současnosti.  

Během vzpomínkového vysílání se v éteru představí hosté pozvaní našimi moderátory. Posluchači se mohou těšit na bývalé kolegy, muzikanty a další osobnosti spjaté s historií Radia 1.

Dr.Hauschka
Partnerem narozenin je Dr. Hauschka – kosmetika, která dodá pleti svobodu.
Revoluční 10, Praha 1, www.drhauschka.cz

HISTORIE RADIA 1:
Radio 1 vzniklo na jaře roku 1991, ale skutečný začátek vysílání přišel na podzim roku 1990

během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Vysílání tehdy ještě pirátské rozhlasové stanice Stalin vzbudilo mimořádný ohlas, bylo ovšem po několika dnech úředně zastaveno. Petici za znovuobnovení vysílání a proti monopolu státního rozhlasu a televize podepsalo na 30 000 lidí. Na začátku roku 1991 bylo zařízení vráceno a Radio 1 se tak stalo první českou soukromou nezávislou rozhlasovou stanicí v této republice.

Radio 1 se od začátku své existence lišilo od ostatních komerčních stanic svou alternativní hudební dramaturgií, která není svázaná hitparádovými pravidly. Hlavní charakteristikou Radia 1 je maximální otevřenost, a to jak k různorodým hudebním žánrům, tak i v přístupu k posluchačům.

Vysílání Radia 1 se v průběhu let přizpůsobovalo nastupujícím světovým hudebním trendům, ale pokaždé pouze na základě kvality a nikoli komerčních vlivů. Prošli jsme hudebním vývojem od čistě rockových provopočátků po nástup anglické kytarové scény a začátek taneční hudby.

Dnes tvoří hlavní součást programu různé formy současné elektronické a kytarové hudby. Své stálé místo ve vysílání mají i další hudební žánry (hip hop, jazz, hard rock, reggae, world music, filmová hudba a mnoho dalších).

V programu Radia 1 nechybí specializované pořady a publicistické relace. Těžištěm vysílání ale zůstává kvalitní hudba provázená civilním projevem moderátorů, z nichž mnozí jsou významnými osobnostmi domácího kulturního a společenského dění.

Radio 1 se významně podílí na propagaci nejrůznějších akcí – filmových či divadelních představení, koncertů a sportovních událostí.

Radio 1 rovněž vysílá přímé přenosy z festivalů či záznamy koncertů. Za podpory Radia 1 byly vydány stovky alb domácích interpretů a zajímavé knižní tituly a byly uvedeny do kin některé slavné nezávislé filmy.

Během své existence se Radio 1 stalo významným kulturním fenoménem, zcela ojedinělým v evropském prostoru.

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online