ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8536 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

RADIO 1 oslaví 21. narozeniny

0 Redakce PLAY.CZ 19.2.2012

Radio 1 bude v únoru a březnu slavit své 21. „oficiální“ narozeniny. V rámci oslav proběhne na Radiu 1 vysílání průřezu hudby 21 let ve 21 dnech.
Od 15. února do 14. března budeme každý den hrát především skladby z jednoho roku, který tvořil hudební historii Radia 1. Začneme rokem 1991, kdy Radio 1 zahájilo oficiální vysílání, a od tohoto data budeme pokračovat celou hudební historií až do roku 2011.

Během prvního týdne vzpomínkového vysílání se v éteru představí služebně starší moderátoři. Se stálými moderátory budou vysílat i DJs, kteří na Radiu 1 působili v minulých letech, např. Blanka Šrůmová, Petr Čáp, Zbyněk Heřmánek, Ondřej Ježek, Michal Máka, Dušan Lippert, David Urban nebo Jan Burian. Ve čtvrtek 16. února odvysíláme také speciální Hitparádu Radia 1 z roku 1992. V úterý 21. února se posluchači mohou těšit na vzpomínkovou hitparádu Velká sedma z roku 1995.

O historii Radia 1:

Radio 1 začínalo na podzim roku 1990 jako součást výstavy Totalitní zóna, která se konala v útrobách bývalého Stalinova pomníku. Šlo o první nestátní rozhlasové vysílání po mnoha letech a Radio Stalin (jak se Radio 1 tehdy jmenovalo) si velmi rychle získalo mnoho příznivců. S blížícím se koncem výstavy se nikomu z vysílajících nechtělo rádio vypnout, a tak se přes odpor státních orgánů stalo Radio Stalin pirátské. Následovalo zabavení vysílačky, petice s 30 000 podpisy pro znovuzavedení vysílání, až konečně začalo v roce 1991 oficiálně fungovat Radio 1. Ze Stalina se „jednička“ přestěhovala do rockového klubu Bunkr a po jeho zániku se Radio 1 zabydlelo v povltavské lokalitě Výtoň. Po několika letech strávených v Londýnské ulici poblíž I. P. Pavlova zakotvilo Radio 1 od roku 2007 v Říčanské ulici nedaleko Flory.

Během uplynulých let prošlo Radio 1 nesčetnými změnami, vystřídalo se v něm mnoho zajímavých osobností, ale jeho poslání zůstalo stejné: být otevřené všem formám kvalitní hudby a kultury vůbec.

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Poslouchejte Radio 1 online