ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5918 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 chystá přímý přenos z United Islands Of Prague

0 Redakce PLAY.CZ 21.6.2017

Radio 1 se i letos zúčastní hudebního festivalu United Islands Of Prague, který se poprvé přesune do pražské čtvrti Karlín. Hrát se bude přímo na Karlínském náměstí, v sousedství kostela svatého Cyrila a Metoděje, poblíž stanice metra Křižíkova, v Kaizlových sadech a na Rohanském ostrově, kde bude umístěna scéna Radia 1. V sobotu 24. června se posluchači mohou těšit na tradiční přímý přenos z této scény.

Živé vysílání koncertů bude doplněno rozhovory s jednotlivými hudebníky a celým festivalovým dnem posluchače provedou moderátoři Radia 1 Pierre Urban a Kryštof Koenigsmark. Přímý přenos bude na Radiu 1 probíhat od 12:00 do 21:00. Dění přímo na scéně Radia 1 bude moderovat Zdeněk Lichnovský.

Na scéně Radia 1 se představí několik zahraničních hudebníků – například izraelský zpěvák, pianista a herec Tamir, který tíhne k tradičnímu soulu, ale nechává se přirozeně ovlivňovat i R´n´B, funkem a blues. Rumunské trio Next Ex ve své tvorbě naplňuje představu o „trap-popu“ a německo-italský hudebník Fil Bo Riva nechá na pódiu zaznít melancholické písně na pomezí mezi folkem a soulem. Představí se také britský hudebník L.A. Salami a rakouské indie-popové duo Mynth. Součástí programu Scény Radia 1 bude i Bubenský slunovrat, v rámci nějž vznikne „Carton Cajon – Picture“, velkoplošný obraz vytvořený z bubnů-kachonů. Výtvarný objekt se vzápětí promění v rytmický orchestr, aby svým zvukem názorně předvedl rušení ticha, které vždy provází přihlížení pasivní většiny.

Harmonogram přímého přenosu ze Scény Radia 1 (sobota 24. 6. 2017):
12:45 – 13:30 Mynth (AT)
14:30 – 15:15 TAMIR (IL)
16:15 – 17:15 Next Ex (RO)
18:00 – 19:00 L.A. Salami (UK)
20:00 – 21:00 Fil Bo Riva (IT/DE)

Další informace o Radio 1 Stage najdete na www.unitedislands.cz a www.radio1.cz.

Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23. – 24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem. V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni. Více info na www.unitedislands.cz.

 

Již 30 let je možné studovat v zahraničí díky programu Erasmus, sdělte nám svůj příběh na www.mujerasmus.cz.

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM (Praha) a na 97,5 FM (Plzeň), dále také po internetu. Více informací najdete na www.radio1.cz, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.

Poslouchejte Radio 1 online