ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18393 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 bude vysílat zpravodajství z Festivalu krátkých filmů Praha

0 Redakce PLAY.CZ 14.1.2015

Radio 1 bude v rámci 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat v průběhu konání festivalu od 15. do 18. ledna, vždy v 11:00 v 16:00.

Zpravodajský servis přinese aktuální informace z dění na festivalu, pozvánky na filmy a doprovodné akce festivalu. Zpravodajství budeme vysílat vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze.

Festival krátkých filmů Praha, pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se odehraje v termínu od 15. do 18. ledna 2015 v pražském kině Světozor. Festival zaměřený převážně na krátkometrážní hranou tvorbu, představí v mezinárodní soutěži hrané filmy se stopáží do 30 minut vytvořené a široký nesoutěžní program mapující dění na poli aktuální světové krátkometrážní kinematografie.

Jubilejní 10. ročník festivalu bude bilancovat svoji historii i hledět vpřed díky novým režisérským talentům. Devět sekcí zahrnuje například výběr čtrnácti filmů Prague Short Revisited, které patří k tomu nejoblíbenějšímu, co kdy festival promítal. Vidět je možné třeba fiktivní dokument o účinku kolotočů na lidský mozek Projekt centrifugace mozku, „dvojnickou“ komedii s Bobem Geldofem Já jsem Bob nebo oscarový rozverný muzikál o lásce mezi Izraelcem a Palestinkou West Bank Story. Perličkou, nejen vizuální, je sekce Homage to Homeboy, která nabízí jedinečnou možnost setkání s kapelou Beastie Boys.

Více informací o Festivalu krátkých filmů najdete na www.pragueshorts.com nebo na www.radio1.cz.

fotoskoda
Partnerem zpravodajství z Festivalu krátkých filmů Praha je Centrum FotoŠkoda – váš specialista na fotografickou techniku a fotografické služby. www.fotoskoda.cz

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online