ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24785 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 bude vysílat zpravodajství z Festivalu francouzského filmu

0 Redakce PLAY.CZ 18.11.2015

Radio 1 bude v rámci 18. ročníku Festivalu francouzského filmu vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat ve všední dny v průběhu konání festivalu od 19. do 24. listopadu, vždy v 11 a 16 hodin.

Zpravodajský servis na Radiu 1 přinese aktuální informace z dění na Festivalu francouzského filmu, pozvánky na filmy a doprovodné akce. Vysílat se bude vždy v premiéře (v 11:00) a v repríze (v 16:00).

18. ročník Festivalu francouzského filmu uvede dvanáct předpremiérových titulů, v jejichž čele stojí komedie Zbrusu nový zákon režiséra Jaco Van Dormaela a nový film Arnauda Desplechina Tři vzpomínky. Oba tyto výrazné snímky byly uvedené na letošním festivalu v Cannes v soutěžní sekci Quinzaine des réalisateurs. Mezi předpremiérami zazáří také úspěšná komedie Rodinka Béliérových, jejíž hlavní představitelka Louane Emera získala za svůj výkon Césara pro nejlepší začínající herečku. Diváci se mohou těšit také na originální komedii Jean-Pierra Amérise Rodina k pronájmu. Pozornost si rovněž zaslouží nový snímek Benoîta Jacquota Deník komorné vyprávějící příběh ambiciózní a krásné pokojské, která na francouzském venkově pracuje pro rodinu boháčů. Festival potěší i nejmladší diváky slavným příběhem Malého prince v animovaném filmu Marka Osborna. Festival probíhá od 18. do 25. listopadu v Praze a uskuteční se i v dalších městech České republiky.

Více informací o Festivalu francouzského filmu najdete na www.festivalff.cz nebo na www.radio1.cz.

MarionnaudPartnerem zpravodajství z Festivalu francouzských filmů je síť parfumerií Marionnaud.  www.marionnaud.cz

 

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz. K 25 letům výročí Radia Stalin si Radio 1 nadělilo nové mobilní aplikace, které jsou ke stažení na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online