ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14109 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 bude vysílat zpravodajství z Designbloku

0 Redakce PLAY.CZ 21.10.2015

Radio 1 v rámci 17. ročníku Designbloku vysílá zpravodajský servis o novinkách v odvětví moderního designu a módy. Zpravodajství bude na Radiu 1 možné slyšet v průběhu konání festivalu od 23. do 27. října vždy v 11:00 v 16:00. Zpravodajství z Designbloku připravují Karolína Vránková a Adam Štěch z pořadu Degustace designu.

Radio 1 bude své zpravodajství připravovat v experimentální instalaci Vitra HubPrůmyslovém paláci na pražském Výstavišti. Instalaci navrhli studenti ateliéru Michala Froňka a Jana Němečka na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Jejím ústředním prvkem je stůl Hack od vlivného německého designéra Konstantina Grcice, který byl navržen jako základní stavební prvek lehce přestavitelného interiéru pro potřeby cyberpunkové generace Y a židle Allstar stejného autora.

Ve Vitra Hubu jej na vlastní kůži otestují kuchaři z Ambiente v pop-up studiu současné gastronomie, studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a DJs Radia 1, kteří zde budou hrát. Jejich prací bude prostor Vitra Hub neustále proměňován a sycen vším, co patří k současné městské kultuře.

DJský prostor Radia 1 ve Vitra Hubu bude ozvučen systémem Bose L1 a B2, který laskavě zapůjčila společnost Basys. V relax zóně v rámci instalace Vitra Hub budou návštěvníkům k poslechu hrát lounge sety připravené Radiem 1.

Designblok, který se letos uskuteční již po sedmnácté, bude letos umístěn v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti. Prosklená stavba s ocelovou konstrukcí architekta Bedřicha Münzbergera se stane hlavním výstavním prostorem. V Superstudiu zde návštěvníci tradičně najdou novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel v podání prestižních značek. Openstudio v levém křídle budovy Průmyslového paláce bude prostorem pro přehlídku tvorby více než stovky designérů, designérských studií z řady evropských zemí i prestižních médií. Přehlídka Designblok se letos koná od 22. do 27. října.
Více informací o Designbloku najdete na www.designblok.cz nebo na www.radio1.cz.

club-mate

 

 

 

Zpravodajství z Designbloku vám přináší Club-Mate, limonáda, která vám otevře oči. www.clubmate.cz

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz. K 25 letům výročí Radia Stalin si Radio 1 nadělilo nové mobilní aplikace, které jsou ke stažení na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online