ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5359 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 bude vysílat zpravodajství z Festivalu francouzského filmu

0 Redakce PLAY.CZ 23.11.2014

Radio 1 bude v rámci 17. ročníku Festivalu francouzského filmu vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat ve všední dny v průběhu konání festivalu od 19. do 26. listopadu, vždy v 11 a 16 hodin.

Zpravodajský servis na Radiu 1 přinese aktuální informace z dění na Festivalu francouzského filmu, pozvánky na filmy a doprovodné akce. Vysílat se bude 19. – 21. a 24. – 26. listopadu vždy v premiéře (v 11:00) a v repríze (v 16:00). O víkendu zpravodajství vysílat nebudeme.

17. ročník Festivalu francouzského filmu v České republice proběhne od 19. do 26. listopadu v Praze a od 20. do 26. listopadu v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě. Letošní festival představí divákům ve spolupráci s českými distributory osm nových francouzských filmů, které budou uvedeny v předpremiéře. Těm vévodí tituly, které byly uvedeny v hlavní soutěži na letošním festivalu v Cannes, jako například nejnovější snímek bratří Dardennů Dva dny, jedna noc, ve kterém exceluje Marion Cotillard, či nové zpracování životního příběhu slavného módního návrháře z dílny režiséra Bertranda Bonella Saint-Laurent. Žánrově pestrá sekce předpremiér dále nabídne detektivní příběh Láska je dokonalý zločin režisérské dvojice Arnauda a Jean-Marie Larrieuových, pozoruhodný psychologický snímek Arnauda Desplechina Jimmy P. – Psychoterapie prérijního indiána, životopisný film Violette režiséra Martina Provosta líčící osudové setkání začínající spisovatelky z nuzných poměrů Violette Leduc se Simone de Beauvoir či intimní Příběh Marie inspirovaný skutečným osudem slepé i hluchoněmé dívky Marie Heurtin. Nabídku předpremiér uzavírá komedie režisérky Audrey Dana Sex v Paříži a nejnovější film významného francouzského režiséra Benoîta Jacquota Tři srdce.

Více informací o Festivalu francouzského filmu najdete na www.festivalff.cz nebo na www.radio1.cz.

eurolines

Partnerem zpravodajství je Eurolines – váš průvodce po Francii, www.eurolines.cz

Poslouchejte Radio 1 online