ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29618 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 bude vysílat zpravodajství z Festivalu francouzského filmu

0 Redakce PLAY.CZ 22.11.2016

Radio 1 bude v rámci 19. ročníku Festivalu francouzského filmu vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat ve všední dny v průběhu konání festivalu od 23. do 30. listopadu, vždy v 11 a 16 hodin.

Zpravodajský servis na Radiu 1 přinese aktuální informace z dění na Festivalu francouzského filmu, pozvánky na filmy a doprovodné akce. Vysílat se bude ve dnech 23.-25.11. a 28.-30.11. vždy v premiéře (v 11:00) a v repríze (v 16:00).

19. Festival francouzského filmu bude slavnostně zahájen ve středu 23. listopadu 2016 v kině Lucerna předpremiérou snímku Tanečnice, debutující režisérky Stéphanie Di Giusto. Film byl uvedený v Cannes v soutěžní sekci Un Certain Regard. V kině Světozor začne festival projekcí nejnovějšího filmu režisérky Emmanuelle Bercot 150 miligramů, který byl uveden ve světové premiéře jako zahajovací film nedávného festivalu v San Sebastianu. Festival bude zakončen 30. listopadu projekcí dalšího předpremiérového filmu Začít znovu režisérky Mii Hansen-Løve v hlavní roli s Isabelle Huppert. Dva předpremiérové tituly do Prahy přijedou doprovodit jejich tvůrci. Režisérka Stéphanie Di Giusto se zúčastní slavnostního zahájení festivalu v kině Lucerna a po projekci filmu Tanečnice v Kině 35 bude divákům odpovídat na jejich otázky. 24. listopadu ve 21.00 v kině Světozor osobně uvede projekci filmu Spravedlnost pro mou dceru režisér Vincent Garenq. Během 19. Festivalu francouzského filmu bude uvedeno celkem 51 filmů během 162 projekcí. Do sekce Výběr české kritiky nominoval Pierre Urban za Radio 1 dokumentární snímek Orkán. Festival se kromě Prahy koná také v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci Králové.

Více informací o Festivalu francouzského filmu najdete na www.festivalff.cz nebo na www.radio1.cz.

Marionnaud

Partnerem zpravodajství z Festivalu francouzského filmu je síť parfumerií Marionnaud.  www.marionnaud.cz

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM a po internetu. Více informací najdete na www.radio1.cz, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.

Poslouchejte Radio 1 online