ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4936 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 bude vysílat z festivalu MOFFOM

0 Redakce 15.10.2008

Radio 1 věnuje pátek 17. října své vysílání pátému ročníku festivalu Music On Film – Film On Music – MOFFOM 2008. Během tohoto dne budeme přinášet rozhovory s hosty festivalu a uslyšíte hudbu týkající se promítaných filmů. Rozhovory budeme připravovat v našem polním studiu, které bude umístěné přímo ve foyer festivalového kina Lucerna. Mezinárodní festival hudebních filmů MOFFOM se uskuteční od 16. do 20. října v pražských kinech Lucerna, Světozor a Evald.

Součástí festivalu jsou tradičně audio-vizuální živá vystoupení. Letos se můžeme těšit na zajímavé hosty: Alexander Hacke ze skupiny Einstürzende Neubauten a grafička Danielle de Picciotto představí živé vystoupení originálního projektu „The Ship Of Fools“. Legendární gotický industriálně-elektronický hudební projekt In the Nursery z Anglie navodí melancholickou náladu a zkombinuje nadpozemskou tvorbu s vynikajícím historickým filmem „La Passion de Jeanne d’Arc“ z roku 1928. Pozadu nezůstanou ani domácí hudebníci: skupina Ty Syčáci hudebně doprovodí komedii Bustera Keatona „The Navigator“.

Festival MOFFOM od svého vzniku v roce 2004 uvedl přes 300 hudebních snímků zahrnujících unikátní dokumentární, celovečerní, experimentální krátké filmy a hudební videoklipy z více než čtyřiceti zemí z celého světa. V široké nabídce filmů je i letos zvláštní důraz kladen na dokumentární snímky. Festival představí na 60 filmů o legendárních i současných muzikantech, skupinách, nástrojích, o hudebních stylech a hudbě samotné. Většina z nich bude uvedena v českých kinech vůbec poprvé. Filmy jsou určené všem – od fanoušků klasické hudby, folku přes rock až po hip hop.

Více o festivalu se dozvíte na www.moffom.org.

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz.