ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29591 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radek Tomášek s kapelou Simply The Four

0 Redakce PLAY.CZ 20.2.2017

Zpěvák a kytarista Radek Tomášek, bývalý člen legendární skupiny Rangers, vystoupí ve středu 22. února se svou kapelou Simply The Four ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Těšit se můžete na to nejlepší z jeho bohatého repertoáru. Veřejná nahrávka začíná v 19 hodin.

Rangers jsou nepochybně v širším slova smyslu fenoménem domácí scény populární hudby. Ve svých mladých časech stylově stáli na pomezí country a folkové hudby. Jejich nejstarší nahrávky, které zahrnuje legendární debutové album, zaujaly především nádherně čistě posazenými sborovými vokály.

Populární kapelu Rangers tehdy jmenovitě tvořili kontrabasista a zpěvák Antonín Hájek, flétnista a zpěvák Milan Dufek, kytarista, banjista a zpěvák Miroslav Řihošek, houslista a zpěvák Jiří Veisser, kytarista a zpěvák Jan Vančura a taktéž kytarista a zpěvák Radovan Tomášek.

Radek Tomášek opustil kapelu Rangers, jež tehdy už používala ideologicky nezávadný název Plavci, v roce 1973 a vyrazil na úspěšnou sólovou kariéru s hity Duhová kulička, Zpíval jen rokenrol, nic víc, Žádná jiná, Srdce nebo Džínová láska – duetem s Helenou Maršálkovou.

A právě Radek Tomášek, který vloni oslavil sedmdesátku i velmi pěkným bilančním dvojalbem Dům na nároží – To nejlepší, vystoupí ve středu 22. února 2017 od 19 hodin se svou kapelou Simply The Four ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. A bude to emocionálně příjemný návrat po deseti letech, kdy se velmi dobrý zpěvák, skvělý hráč na dvanáctistrunnou kytaru i sympatický člověk Radek Tomášek představil u Tří lvů pouze ve dvojici se svým synem, také Radkem Tomáškem, bubeníkem kapely Clou.

Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1. Více informací se dozvíte na webu www.budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online