ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O prohlídku budějovického studia Českého rozhlasu byl obrovský zájem

0 Redakce PLAY.CZ 28.4.2014

Jak se připravuje rozhlasové vysílání a jak vypadají studia, s tím vším se mohli v sobotu 26. dubna seznámit návštěvníci Dne otevřených dveří Českého rozhlasu v Českých Budějovicích.

Prohlídková trasa budějovickým rozhlasem zahrnovala nové moderní vysílací studio, které využívá Český rozhlas České Budějovice od konce minulého roku. Dále jsme návštěvníky seznámili s přípravou rozhlasového zpravodajství a představili jsme jim možnosti, které jim nabízejí webové stránky a internetový audioarchiv. Ukázali jsme práci s mikrofonem a digitální zpracování zvukových nahrávek. Při prohlídce unikátního regionálního rozhlasového archivu mohli návštěvníci slyšet ukázky archivních nahrávek.

Ve Studiovém sále po celý den účinkovaly oblíbené jihočeské kapely Podhoranka z Trhových Svinů, country skupina CB Dědows a Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče.

„Zájem o prohlídky rozhlasových studií za doprovodu moderátorů byl mimořádný. Odhaduji, že během celého dne prošlo rozhlasovou budovou přes 700 lidí. Kapacita Studiového sálu při hudebním programu byla plně vyčerpána,“ uvádí manažer komunikace Miroslav Tichák.

Mnoho návštěvníků přilákala do rozhlasu právě i příjemná hudba nebo povídání se známými osobnostmi. „Lidé využili příležitost setkat s paní Ivanou Šafránkovou, dcerou šumavského skladatele a hudebníka Karla Polaty. Povídání bylo proloženo lidovými písničkami a promítáním unikátních fotografii z rodinného archivu paní Šafránkové,“ dodává Miroslav Tichák. Velký zájem mezi návštěvníky byl také o multimediální projekci zahradního publicisty Pavla Chlouby vztahující se k novému rozhlasovému pořadu Zelené světy a besedu s autory bakalářského pořadu Vaše příběhy.

Den otevřených dveří Českého rozhlasu v Českých Budějovicích byl podle Miroslava Ticháka milou příležitostí k setkání moderátorů, redaktorů i ostatních rozhlasáků s posluchači: „Celý tým zaměstnanců Českého rozhlasu v Českých Budějovicích se snažil připravit současně zajímavý i zábavný program. Myslím si, že se to vše vydařilo, počasí nám přálo a návštěvníci byli spokojeni.“

Foto: Jana Matznerová – více fotografií je k vidění na webu budejovice.rozhlas.cz nebo facebookovém profilu Českého rozhlasu České Budějovice.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

Zájem návštěvníků o doprovodný  program v Českém rozhlase České Budějovice byl obrovský Mistr zvuku Roman Kamba představuje svou práci Martin Hlaváček vítá posluchače na vysílacím pracovišti Jihočeská Podhoranka se zpěvačkou a moderátorkou Katkou Hálovou