ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5800 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Programové novinky Českého rozhlasu České Budějovice v roce 2014

0 Redakce PLAY.CZ 4.1.2014

Také v novém roce 2014 chce být svým posluchačům Český rozhlas České Budějovice příjemným každodenním společníkem, zdrojem informací, zábavy i poučení. A protože vše se mění a vyvíjí, ani rozhlas nemůže ustrnout nebo přešlapovat na místě, ale musí  jít stále kupředu. Znamená to vymýšlet nové věci, přicházet s novými nápady a zároveň nabízet lidem to, co mají rádi a co obstálo v prověrce času. A proto věříme, že naše programové novinky přivítáte.

V roce 2014 jsme pro posluchače jihočeské frekvence 106,4 MHz přichystali spoustu nových pořadů, některé pořady uslyšíte v novém vysílacím čase a některé pořady od nového roku 2014 už nevysíláme. Většinu končících pořadů si můžete kdykoli poslechnout v audioarchivu na našich internetových stránkách.

„Někdy někdo moudrý řekl či napsal, že je daleko důležitější dělat správnou věc, než dělat věc správně. Pevně věřím, že v případě rozhlasového vysílání z Českých Budějovic budeme moci i v roce 2014 mluvit o součtu těchto dvou jen zdánlivě stejných cílů,“ přeje si šéfredaktor Českého rozhlasu České Budějovice Libor Soukup.

Změny ve vysílání

Dlouhodobě nejoblíbenější pořad hudebních gratulací Písničky pro radost bude v roce 2014 po celý týden tříhodinový, tedy včetně víkendu. Tu nejlepší dechovku uslyšíte na našich frekvencích denně v čase 10:00–13:00. Víkendové Písničky pro radost tak získaly dalších 30 minut navíc. Autorské pořady Profil Zdeňka Voráče a Dechovka, to je moje Miloně Čepelky se nově objeví v rámci sobotní a nedělní podvečerní hudební řady od 18:30. Stejný čas ve všední dny pak nově patří Vlídným tónům Jiřího Kasala, Folkové jíšce Pavlíny Jíšové, Kulaté muzice Martina Schustera, Folkového antikvariátu Pavla Zajíce a V náladě swingu Jiřího Kasala.

Řadu novinek jsme přichystali také v ranním proudu informací a hudby Dobrý den z Českých Budějovic. Nabídneme stručnější a přehlednější zpravodajství každou celou hodinu a navíc i pravidelné rychlé zprávy v půl. To bude platit pro celý průběh ranního vysílání, jehož čas také ve všední den o hodinu prodloužíme. Moderátor bude tedy od pondělí do pátku provázet posluchače od 5:00 až do 9:00, o víkendu do 8:00. Celý blok bude mít samozřejmě určitý řád, tak jak tomu bylo doposud. Nebudou chybět oblíbené vstupy týkající se počasí z Českého hydrometeorologického ústavu, připomeneme důležité regionální události dne, chceme nabídnout všem, kdo nás poslouchají, sérii dobrých rad a tipů, chceme posluchače těšit dobrou hudbou a humorem. Odpolední živě moderovaný radioproud Fontána bude letos začínat už ve 14 hodin a nově jej budeme vysílat i v neděli.

Jednotný vysílací čas a větší prostor ve vysílání mají nově i tradiční tematické magazíny. Ve všední den pravidelně mezi 9. a 10. hodinou si můžete naladit pořady Zdravíčko Evy Kadlčáková, Kuchařské čarování Petra Stupky, Dámskou jízdu Mirky Nezvalové, Máme rádi zvířata Katky Hálové a Receptář je náš Přemka Podlahy a Kateřiny Kalendové. O tento čas se podělí v sobotu pořady Vltavín Hanky Soukupové a Cesty Václava Kabíčka, v neděli pak Hosana Filipa Černého a Literární matiné Hanky Soukupové.

Vpodvečer nabídneme posluchačům tradiční pořad písniček na přání Melodie podvečera. Nechat zahrát svým blízkým, přátelům či známým pěknou písničku a pošlat jim osobní přání lze každý den mezi 17. a 18. hodinou. Stačí vytočit známé telefonní číslo 386 355 444. Na Melodie podvečera nově navazuje inzertní pořad Rozhlasový bazar.

Mnoho posluchačů si zřejmě položí otázku Kde je Četba na pokračování? Český rozhlas České Budějovice byl jednou z posledních regionálních stanic, která měla rozhlasovou četbu ve svém programovém schématu. Dlouhodobou snahou Českého rozhlasu však je jasná profilace všech stanic. Četba tedy v rozhlase zůstává, jen se přesouvá na celoplošné stanice Českého rozhlasu Dvojka a Vltava.

Nové společné pořady ve vysílání regionálních stanic

Vysílací schéma Českého rozhlasu České Budějovice obsahuje i celou řadu nových pořadů, na jejichž přípravě se podílí ostatní regionálních stanic.

Jedná se například o populárně naučný interaktivní kvíz o České republice s názvem Česko – země neznámá. Pokud rádi objevujete nové poznatky o naší zemi a navíc formou zábavné hry, ve které můžete získat spoustu zajímavých cen, poslouchejte každý všední den od 13 hodin.

Dalším pořadem, který budou nově každý všední den od 16 hodin vysílat všechny regionální stanice, je Humoriáda, což je hodina plná scének, skečů a vyprávění na přání posluchačů. Zvolte si, kdo vás bude v daný okamžik bavit. Humoriáda je interaktivní pořad, jehož režisérem jste vy sami, tedy posluchači. Prostřednictvím hlasování po telefonu a formou SMS zpráv máte možnost vybrat další scénku, kterou vám následující všední pustíme. Pořadem bude provázet Patrik Rozehnal spolu s jedním z významných českých herců, komiků nebo režisérů – v pořadu se budou pravidelně objevovat Ladislav Županič, Naďa Konvalinková, Ivanka Devátá, Luděk Sobota, Jiří Lábus a další.

            Lékaři, zvěrolékaři, právníci, doktoři filozofie, přírodních či pedagogických věd, to jsou hlavní aktéři pořadu Co vy na to, doktore? Zajímavý, neotřelý, mnohdy lehce kontroverzní, ale hlavně vtipný pohled na aktuální události uplynulého týdne nabídne vždy vybraná čtveřice pozvaných glosátorů, kteří mají před jménem doktorský titul, každou sobotu po 13. hodině.

Pokud vás zajímají perličky ze života slavných českých herců a komiků, jejich životní osudy a peripetie, poslouchejte pořad Hvězdné návraty. Autor pořadu Patrik Rozehnal vás během jedné hodiny pozve za jednou osobností české zábavy. Vy se tak dozvíte mnoho zajímavého o jejím osobním i pracovním životě a hlavně si poslechnete spoustu pěkných ukázek z tvorby tohoto herce či komika (televizní scénky, filmová a divadelní vystoupení, rozhlasové ukázky). Kdo má rád humor v podobě nezapomenutelných osobností české zábavy, pro toho tu je každé víkendové odpoledne po 16. hodině pořad Hvězdné návraty.

Personální novinky

Mírné změny nastaly i v našem moderátorském týmu. Po několika letech se v jihočeském éteru opět pravidelně rozezní hlas Hanky Šoberové, která se k moderování vrací po mateřské dovolené. Doplnila tak trojici moderátorů proudových pořadů Dobrý den z Českých Budějovic (pondělí–pátek 05:00–09:00, sobota–neděle 05:00–08:00) a Fontána (pondělí–neděle 14:00–16:00) Kateřinu Hálovou, Evu Kadlčákovou  a Radima Bártů.

Nejoblíbenější pořad našeho vysílání Písničky pro radost (pondělí–neděle 10:00–13:00) a Melodie podvečera (pondělí–neděle 17:00 –18:00) budou pravidelně přinášet Martin Hlaváček, Kateřina Hálová a Ivana Šimánková.

Český rozhlas České Budějovice

Jsme regionálním studiem Českého rozhlasu.  Naší prioritou je objektivita, sepětí s jihočeským regionem, informační a poradenský servis, nabídka kultivované zábavy a poučení. Hrajeme převážně českou hudbu, lidovou hudbu, folk a country. Regionální vysílání z Českých Budějovic je možné naladit každý den od 5:00 do 19:00 na jihočeské frekvenci 106,4 MHz, na frekvenci 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Mimo tuto dobu je frekvence českobudějovického rozhlasu vyhrazena společnému vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Schéma ČRoČB 2014

Poslouchejte ČRo České Budějovice online