ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26990 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Připravte si drobáky na Honkytonk Jukebox II.

0 Redakce PLAY.CZ 27.1.2015

Když muzika funguje v hospodě, tak šup s ní do playlistu rádia. Na žánru a roku výroby nezáleží. Z novinek roku 2014 se dá taky leccos vybrat. Poslední hodinku pak věnujeme osvětové činnosti v oblasti psancologie.

Pořádnej honkytonkovej jukebox by měl umět zahrát všechno. Teda skoro. Jinak by do něj nikdo neházel drobáky a taky by v tom baru nemusel moc dlouho vydržet. Pár ran pěstí od chlapíka lehce pod parou, kterej marně hledá svůj oblíbenej doják, ta bedna určitě vydrží, ale nikdy nevíte, kdy nedokonalým výběrem songů naštvete týpka, kterej tasí pětačtyřicítku a tu kisnu prostě odpráskne. A proto je potřeba muziku míchat zodpovědně a s citem.

Je jedno, jestli hrajete starší věci, který vám prostě nějak přišly v poslední době pod ruku, nebo novinky právě uplynulýho roku. Určitě nesmí chybět poctivá tradiční country stejně jako její rockově šlapající modernější podoba, zcela jistě by nebylo dobrý zanedbat akusticky hraný věci z bluegrassovýho či písničkářskýho břehu řeky . A nezapomenout na blues, což není problém, blues je skoro ve všem, co v tom jukeboxu máte, stačí trochu pozorně poslouchat. No a pak už chybí jen trocha rockabilly pomády, nějaká ta punková kérka a mělo by to bejt okay.

Ale jednu věc vynechat prostě nesmíte. Na dostatečnou zásobu outlaw-country klasiky, na kterou přísahají rockeři, pankáči, hipíci, kovbojové i rednecks. Merle Haggard, Waylon Jennings, Willie Nelson, Johnny Cash, David Allan Coe, Hank Williams Jr. zaberou spolehlivě kdykoliv a kdekoliv. Jo a nějaký to překvápko je taky připravený…

Honkytonk Jukebox II., živě 27.1.2015, 19:00-22:00, moderuje Martin Pešek, www.radiodixie.cz