ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28833 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přímý přenos koncertu na Evropě 2

0 Redakce 26.6.2008

V pátek 27. června začne největší narozeninový večírek na světě a hudební událost roku – a Evropa 2 bude v přímém přenosu u toho.A o co se jedná? V londýnském Hyde Parku proběhne kolosální koncert na oslavu 90. narozenin mírového aktivisty, bývalého prezidenta Jihoafrické republiky Nelsona Mandely. Na koncert, který se prezentuje názvem The 46664 Concert, se prodalo 46,664 lísků. Připomíná to Mandelovo číslo ve vězení – 466, vězení, kde strávil 27 let od roku 1964.

Na koncertě vystoupí ty největší současné hudební hvězdy: Sugababes, Leona Lewis, Amy Winehouse, Jamelia, Razorlight, Keane, Queen + Paul Rodgers, Annie Lennox, Sir Elton John, Will Smith a další…

Organizátoři slibují ještě další překvapení, o nichž se zatím jenom spekuluje – jako například vystoupení The Spice Girls nebo U2. Jisté je, že mezi hvězdami nebudou chybět ani afričtí hudebníci jako súdánský rapper Emmanuel Jal, jihoafričtí zpěváci Johnny Clegg nebo Sipho Mabuse. Jde tedy o jedinečnou příležitost ochutnat to nejlepší ze všech světadílů.

V Česku je možné si tento jedinečný koncert poslechnout v přímém přenosu, a to na rádiu Evropa 2. Přímý přenos proběhne 27. 6. v 19.30, ze studia bude akci komentovat Libor Bouček.

Svoji účast potvrdili nejen významní hudebníci, ale i prominentní hosté. Mezi nimi se objeví například Bill Clinton, Oprah Winfreyová, Lewis Hamilton, Robert de Niro nebo Forest Whittaker.

Výtěžek z akce, tak jako v případě všech předchozích akcí podporovaných Nelsonem Mandelou, bude použitý pro charitativní účely, zejména v boji proti rasismu a proti AIDS.

Poslouchejte Evropu 2 online