ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7317 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přijďte nahlédnout do zákulisí vysílání Českého rozhlasu Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 26.10.2015

Český rozhlas Ostrava otevře své prostory veřejnosti na státní svátek 28. října. Den otevřených dveří proběhne od 9.00 do 16.00 hodin. Návštěvníci se setkají s moderátory a redaktory, uvidí natáčení i vysílací studia. Ve velkém Studiu 1 bude připraven hudební doprovodný program.

Český rozhlas Ostrava, sídlící v Ostravě na ulici Dr. Šmerala 2, otevírá letos své prostory podruhé. Již v červnu měla veřejnost možnost navštívit budovu ostravské stanice Českého rozhlasu. Tehdy se ČRo Ostrava připojil k Ostravské muzejní noci.

“Návštěvníkům ukážeme naše vysílací i natáčecí studia, přenosový vůz, uvidí v akci moderátory i redaktory. Také mohou poslat písničku a pozdravy přímo ze studia. Přijďte k nám ve středu 28. října od 9:00 do 16:00 hodin,” zve k návštěvě vedoucí programu ČRo Ostrava Richard Piskala.

Komentované prohlídky začínají každou čtvrthodinu. Rezervační systém na prohlídku bude zajištěn hned po příchodu. Ve velkém koncertním Studiu 1 čeká návštěvníky doprovodný program v podobě koncertů dechové hudby Lidečanka a kapely Dolbend. Vysílání stanice se také přizpůsobí dni otevřených dveří a posluchačům přinese v mnoha vstupech to nejzajímavější z celé akce.

Během akce již budou na vrátnici ČRo Ostrava v prodeji vstupenky na benefiční “Koncert pro Hrdiny”, který se koná v neděli 8. listopadu v 18.00 hodin v ostravské multifunkční aule Gong. Koncert je vyvrcholením celoročního projektu Českého rozhlasu Hrdina.cz.

Program dne otevřených dveří bude pokračovat podvečerním koncertem Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Koncert vysílaný v přímém přenosu začne v 18.00 hodin. Brněnský rozhlasový orchestr doprovodí čerství laureáti celostátního kola dětské soutěže Zpěváček 2015. „Nebudou však chybět ani dospělí pěvečtí sólisté BROLNu. Koncert bude kromě přímého přenosu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava přenášen i na oficiálním YouTube kanále Českého rozhlasu,“ zve moderátor koncertu redaktor Jan Rokyta. Vstup na koncert je zdarma.

Český rozhlas Ostrava lze naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM * Hradec nad Moravicí 91,9 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online