ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16753 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přes den otevřené dveře, večer Buty

0 Redakce PLAY.CZ 13.11.2009

Český rozhlas Ostrava si pro své posluchače přichystal hned dvě akce v den státního svátku. V úterý 17. listopadu mohou zájemci mezi devátou a čtrnáctou hodinou navštívit budovu ostravského rozhlasu a zúčastnit se Dne otevřených dveří. Večer od 19:00 hodin pak proběhne v hudebním studiu 1 koncert kapely BUTY.

Pro návštěvníky je v ostravském studiu Českého rozhlasu připravena prohlídka rozhlasové techniky, vysílacích a nahrávacích studií. Seznámí se s postupem výroby pořadů, prací moderátorů a redaktorů.

Návštěvníky čeká oproti loňským ročníkům překvapení hned v úvodu. Do budovy budou vstupovat z ulice Dr. Šmerala přes boční vchod, který se běžně užívá pro vstup návštěvníků koncertů v hudebním studiu 1. Tam také ihned zamíří, aby si vyzvedli dárek na uvítanou a případně mohli posedět u produkované hudby Zdeňka Krásného, než si je vyzvednou jednotliví průvodci. V hudebním studiu 1 se rovněž dovědí něco o počátcích vysílání Českého rozhlasu Ostrava a historii samotného studia. Poté je čeká trasa s průvodcem, která je provede jednotlivými studii, ve kterých se natáčí slovesná tvorba nebo upravují hudební snímky. Nahlédnou do přenosového vozu a zjistí, jak se tímto vozem odbavují přímé přenosy nebo záznamy z exteriéru. Během trasy si návštěvníci odpočinou u krátkého dokumentu mapující přenos mluveného slova od mikrofonu ve studiu až k samotnému rozhlasovému přijímači nebo prohlídkou vystavené rozhlasové techniky. Nejvíce se však budou návštěvníci těšit do samotného studia, odkud se odbavuje vysílání a kde se pozdraví s moderátory, které znají pouze hlasem. Ti odvážnější se mohou stát součástí živého vysílání prostřednictvím pořadu Hudební pošta. Přímo ze studia mohou poslat svým blízkým gratulace, pozdravy, nebo přání spolu s písničkou.

Později večer od 19:00 hodin proběhne v hudebním studiu 1 za přítomnosti publika koncert ostravské legendy BUTY. Písničky známé kapely zazní akusticky v nových úpravách. Samotný koncert byl vyprodán během tří dnů, přesto ti, na které se již nedostalo nemusí zoufat. Atmosféru koncertu posluchačům přinese ČRo Ostrava v podobě hodinového záznamu. Ten odvysílá ve čtvrtek 26. listopadu od 18:00 hodin na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetové adrese: www.rozhlas.cz/zive.

K výročí státního svátku Den boje za svobodu a demokracii zařadí ČRo Ostrava už od pondělí 16. listopadu seriálovou rubriku „Stalo se před dvaceti lety“, která bude den po dni mapovat listopadové události roku 1989. Rubriku uslyší posluchači až do 29. listopadu každý všední den v 9:45 hodin a o víkendu v 8:10 hodin. V den svátku 17. listopadu si mohou posluchači poslechnout po 15-té hodině rozhovor Dagmar Misařové s plukovníkem v.v. Janem Pavlíčkem, držitelem francouzského Řádu čestné legie.

Poslouchejte ČRo Ostrava online