ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5291 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Předprázdninový koncert Rozhlasového swingového orchestru

0 Redakce PLAY.CZ 27.6.2013

Ve čtvrtek 27. června 2013 od 19 hodin vystoupí ve Studiovém sále v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče se svými sólisty. Světoznámé evergreeny zazpívají Alena Čechová, Petra Chlebníčková a Roman Smékal. Nalaďte se před prázdninami do správného tempa.

Rozhlasový swingový orchestr hraje v klasickém bigbandovém obsazení (čtyři trumpety, čtyři trombony, pět saxofonů + rytmická sekce). Orchestr se zúčastňuje koncertů a hraje na nejrůznějších společenských akcích, kde například doprovázel zpěváka Ladislava Kerndla, Dashu, Josefa Laufera, Kateřinu Brožovou, Tomáše Savku, Ondřeje Rumla, saxofonistu Felixe Slováčka nebo trumpetistu Miroslava Surku. Hrál také na akcích jako Můzy na vodě, Táborská setkání, otevírání lázeňské sezony v Třeboni, firemní i maturitní plesy atd.

Ve svém repertoáru má Rozhlasový swingový orchestr skladby většiny známých swingových kapel jako například orchestrů Glenna Millera, Benny Goodmana či Counta Basieho. V repertoáru Rozhlasového swingového orchestru jsou vedle světových standardů zastoupeny také skladby českých autorů a populární písně. Orchestr připravuje speciální projekt ve spolupráci s folkovou skupinou Nezmaři.

Rozhlasový swingový orchestr vznikl při Českém rozhlase České Budějovice v roce 2004. Zakladatelem a prvním vedoucím orchestru je trumpetista a pedagog Václav Hlaváč.

Vstup je volný, místenky budou k vyzvednutí v recepci Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 hodinu před začátkem koncertu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Petra Chlebníčková s Rozhlasovým swingovým orchestrem (foto Marek Vinčík)
Poslouchejte ČRo České Budějovice online