ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6996 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poslední únorový den uzavře dlouholetou historii rozhlasového Receptáře

0 Redakce PLAY.CZ 28.2.2014

V pátek 28. února bude odvysílán poslední díl pořadu Receptář je náš, který pro vysílání Českého rozhlasu České Budějovice připravovali Přemek Podlaha a Kateřina Kalendová.

Rozhlasová podoba oblíbeného pořadu pro zahrádkáře a kutily Receptář je náš se v Českém rozhlase České Budějovice zrodila před 13 lety. Přemek Podlaha a Kateřina Kalendová se svými spolupracovníky, odborníky z nejrůznějších oblastí, přinášeli cenné rady a nápady týkající se zahrady, dílny, kuchyně, domácnosti a zodpověděli stovky dotazů posluchačů.

Na závěr tohoto dlouhého cyklu bych rád poděkoval všem těm, kteří pořad připravovali a poděkovat také všem posluchačům, kteří ho spoluvytvářeli dotazy a podněty. Byla to, myslím, moc prospěšná spolupráce, která i vzhledem k probírané tématice doslova nesla ovoce,“ doplňuje Libor Soukup, šéfredaktor Českého rozhlasu České Budějovice.

Důvody ohlášeného konce vysílání Receptáře spadají už do závěru roku 2013, týkaly se všech zúčastněných stran a byly prozaické – trocha únavy a především chuť po změně po 675 odvysílaných dílech pořadu.

V historii pořadu se při natáčení objevovalo opravdu hodně ochotných rádců, připomenout je třeba milé pražské spolupracovníky Ing. Ludmilu Duškovou a Jana Kopřivu, kteří se nezalekli ani těch nejzapeklitějších posluchačských dotazů, a vynikajícího odborníka z Českých Budějovic RNDr. Miloslava Zachardu.

Podle Libora Soukupa budou moci posluchači Českého rozhlasu České Budějovice nadále těžit z jejich odborných znalostí: „Nepochybuji o tom, že se s nimi budeme na rozhlasových vlnách příležitostně setkávat i nadále. Končí-li vysílání jednoho pořadu, nabízí se otázka, co dál. Otvírají se zde nové možnosti a v případě Českého rozhlasu České Budějovice i nové světy. A abychom zůstali i nadále u jihočeské přírody a v jihočeských zahradách, budou to světy doslova zelené.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Tým pořadu Receptář je náš (zleva P. Podlaha, K. Kalendová, M. Kolář a L. Soukup)

Poslouchejte ČRo České Budějovice online