ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25281 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí WhoMadeWho

0 Redakce PLAY.CZ 17.10.2014

V úterý 21. října ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu dánského tria WhoMadeWho. Jeho vystoupení proběhlo letos v květnu v pražském Paláci Akropolis. Skupina, která do naší metropole přijela poprvé, v rámci večera představila svou novou desku Dreams.

Disco-punk, silné melodie, výrazné vokální linky, nokturno atmosféra, trocha houseových rytmů a vzpomínky na punkový vztek – to je hudba dánské trojice muzikantů (Jepp Kjellberge – Tomas Barfod – Tomas Høffding). Jejich silnou stránkou jsou koncerty, které je vynesly z klubové scény na pódia evropských festivalů. Letos si například zahráli na prestižním Sonaru nebo Meltu.

Nové album Dreams je médii hodnoceno jako zatím nejpřístupnější a nejpopovější nahrávka v historii kapely. „Dokud album nahráváme, až tak moc jeho obsah nevnímáme. A stejně to bylo i tentokrát. Až když jsme začali sestavovat pořadí skladeb, uvědomili jsme si, že všechny jsou tak nějak podprahově snové“, vysvětluje, proč dali novince název Dreams kytarista Jeppe Kjellberg a dodává: „Oproti našim předchozím deskám jsme se tentokrát soustředili nejvíc na texty a zpěvy, respektive na zvuk našich dvou zpěvů. Díky tomu je tato nahrávka mnohem srozumitelnější.“

Webové stránky WhoMadeWho: www.whomadewho.dk

ZÁZNAM KONCERTU WHOMADEWHO
RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 21. ŘÍJNA 2014 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
4.11.2014 – WYE OAK (koncert z 29.5.2014, Praha – MeetFactory)
18.11.2014 – LAMB (koncert z 4.2.2012, Praha – KC Vltavská)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online