ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5420 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí We Were Evergrenn

0 Redakce PLAY.CZ 3.6.2014

V úterý 3. června ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu trojice We Were Evergrenn, která se představila loni na festivalu United Islands of Prague. Vystoupení kapely proběhlo na Radio 1 stagei na pražské Ladronce. Letos festival sesbíral rekordní sumu na crowdfundingovém serveru hithit.cz a nově své scény, včetně Radio 1 stage, umístí také do Kinského zahrady.

Původně pařížskou, nyní v Británii působící kapelu We Were Evergrenn tvoří tři multiinstrumentalisté Michael Liot, Fabienne Débarre a William Serfass. Kromě tradičních nástrojů a elektroniky používají s oblibou i nástroje exotické nebo nepříliš typické pro svůj žánr, indie-electro-pop. Najdeme mezi nimi třeba ukulele, banjo, charango nebo xylofon.

Muzikanti přiznávají rozdílné hudební kořeny: Michael vyrostl na popu šedesátých let, Fabienne na jazzu a rocku, Williamovi rodiče byli sbormistři a syna obklopovali od dětství klasikou. Z toho vyplývá i široký záběr inspirací tria, ve kterém najdeme třeba nahrávky Paula Simona ze 70. let, disco-funk Stevieho Wondera, „crazy folk-pop-electro“ Sufjana Stevense, ale také současnou francouzskou i londýnskou elektronickou scénu.

Webové stránky We Were Evergreen: http://www.wewereevergreen.com

ZÁZNAM KONCERTU WE WERE EVERGREEN RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 3. ČERVNA 2014 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
17.6.2014 – DAUGHTER (koncert z 12.11.2013, Praha – Rock Café)

Poslouchejte Radio 1 online