ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27263 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Umakart

0 Redakce PLAY.CZ 25.3.2014

V úterý 25. března ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení domácího hudebního seskupení Umakart. Koncert proběhl loni v říjnu v pražském Divadle Archa. Umakart na koncertě představil své aktuální album Vlci u dveří.

Umakart tvoří Jaromír 99 (Priessnitz, Bombers), Jan P. Muchow (EOST), Dušan Neuwerth (TataBojs), Tomáš Neuwerth (Nierika, Kittchen) a Jura Hradil (TataBojs, Lesní zvěř).

Pro koncert v Divadle Archa si kapela připravila speciální překvapení. Každý člen si totiž pozval hosta ze své domácí kapely, který se k Umakartu na pódiu na jednu píseň připojil. Mezi hosty se tak například objevili Milan Cais a Mardoša z Tata Bojs, Miloš Rejsek z Lesní zvěře nebo maskovaný kuchař tvořící pod pseudonymem Kittchen.

Kapela Umakart se dala dohromady v roce 2004, kdy jí na labelu Escape vyšlo debutové album Manuál. Na novou desku si pak fanoušci museli počkat dlouhých osm let. Na albu Vlci u dveří osm písniček otextoval Jaromír 99, dvě básník Jan Těsnohlídek. Vizuál měla na starosti nositelka ceny Czech Grand Design Bára Prášilová a grafické studio Ex Lovers.

“Celá deska je hodně paneláková. Sídliště, herny, divný týpci, divný lásky. A mezi tím vlci, co čekaj na každou tvoji slabost a chybu, aby tě mohli roztrhaj na kusy. Nic krásnýho na první pohled. Ale všichni to prostředí důvěrně známe a máme ho pod kůží. Trochu nostalgie, a trochu žhavá skutečnost,”  řekl k novému albu Jaromír 99.

Webové stránky Umakart: www.umakart.net

ZÁZNAM KONCERTU UMAKART RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 25. BŘEZNA 2014 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

8.4.2014 – EDITORS, BALTHAZAR (koncert z 6.10.2013, Praha – Lucerna Music Bar)
22.4.2014 – JAGA JAZZIST (koncert z 3.10.2013, Praha – Lucerna)

http://www.radio1.cz/onstage

Poslouchejte Radio 1 online