ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16126 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí trio Możdżer–Danielsson–Fresco

0 Redakce PLAY.CZ 7.10.2014

V úterý 7. října ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu tria Możdżer – Danielsson – Fresco. Jeho vystoupení proběhlo loni v rámci festivalu Struny podzimu v pražském Divadle Hybernia.

Leszek Możdżer je jedním z největších objevů polského jazzu poslední dekády. Vynikající pianista, všestranný muzikant nadaný výjimečnou hudební imaginací a skladatel se o jazz sice začal zajímat až v posledním ročníku gdaňské hudební akademie, o to rychleji se však v jazzu „zabydlel“ a začal nahrávat a koncertovat s takovými velikány jako Tomasz Stańko, Arthur Blythe, Billy Harper, Pat Metheny či Archie Shepp. V jeho diskografii (nahrál již přes 100 alb!) Lze najít rozmanité druhy participací, ať už autorských či interpretačních.

Trio se švédským basistou a violoncellistou Larsem Danielssonem a izraelským perkusistou Zoharem Frescem vzniklo v roce 2004, tehdy také poprvé pod názvem Dream Team vystoupilo na varšavském festivalu Jazz na Starém Městě. Uskupení je vzácnou kombinací největších předností jeho členů – Możdżer do tria přináší precizní pulzaci rytmických sekvencí, Danielsson temperamentní projev a Fresco živelné improvizace prosycené orientálními motivy. Výsledkem je rytmicky uhrančivý celek s lyrickým vyzněním.

Webové stránky umělců:
mozder.com
larsdanielsson.com
zoharfresco.com

Žánrově a stylově rozkročené Struny podzimu letos nabídnou od 6. října do 12. listopadu deset nezapomenutelných setkání s nejrůznějšími, vždy pečlivě zvolenými podobami hudebního světa napříč kontinenty i staletími. Zahajovací koncert patří Marize, dále se představí například Ahmad Jamal, Chris Thile & Brad Mehldau, Estrella Morente a mnoho dalších. Více informací lze najít na www.strunypodzimu.cz.


ZÁZNAM KONCERTU
MOŻDŻER–DANIELSSON–FRESCORADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 7. ŘÍJNA 2014 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

21.10.2014 – WHOMADEWHO (koncert z 16.5.2014, Praha – Palác Akropolis)
4.11.2011 – WYE OAK (koncert z 29.5.2014, Praha – MeetFactory)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online