ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7507 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Smoove & Turrell

0 Redakce PLAY.CZ 15.7.2014

V úterý 15. července ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení britské kapely Smoove & Turrell. Ta oživuje odkaz dřevní černé hudby chytře smíchaný se současnými postupy klubové hudby. Sedmičlenné koncertní kapele šéfují dva zakladatelé projektu – producent s bohatými zkušenostmi z acidjazzové scény Smoove a zpěvák John Turrell. V Praze se kapela představila v září 2011 na EuroConnections v Paláci Akropolis.

Smoove & Turrell míchají nadžánrový mix, v němž si podává ruku rhythm & blues a jazz s hip hopem, housem či breakbeatem. Smoove má za sebou bezmála deset let jako jeden z čelních producentů na scéně breakbeatu a downtempa. Vydával například na slavné značce Acid Jazz, která v devadesátých letech dala jméno celému novému žánru. Ačkoliv spolupracoval s mnoha vokalisty, skutečně zásadní pro něj bylo až setkání s Johnem Turrellem, s nímž v roce 2009 natočil singl I Can’t Give You Up. Zastřené vokály, energický funkový beat a frenetické dechy daly dohromady prvotřídní klubový hit, o jehož vinylový originál se dodnes svádí souboje na eBay.

Funkovému labelu Jalepeno Records stačila jediná demonahrávka a projekt Smoove & Turrell okamžitě podepsala. Debutové album Antique Soul z roku 2009 uvedlo na scénu dvojici, která ctí slavnou tradici černé hudby, ale moderně znějící produkcí posouvá svůj sound za hranici pouhého retra. Kromě pochvalných recenzí si Smoove & Turrell vysloužili také pozvání na prestižní festivaly Big Chill nebo Glastonbury. To už Smoove začal budovat plnohodnotnou kapelu, která dnes čítá pět doprovodných muzikantů. Jejich služby hojně využívá na turné, vhod přišli také při natáčení druhé desky Eccentric Audio (2011). Letos kapela vydala zatím poslední album nazvané Broken Toys.

Webové stránky Smoove & Turrell: http://www.smooveandturrell.com/

ZÁZNAM KONCERTU SMOOVE & TURRELL RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 15. ČERVENCE 2012 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

29.7.2014 – MOVITS (koncert z 10.2.2014, Praha – Lucerna Music Bar)
12.8.2014 – SAVAGES (koncert z 28.2.2014, Praha – Rock Café)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online