ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31178 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Bersarin Quartett a Piano Interrupted

0 Redakce PLAY.CZ 1.12.2014

V úterý 2. prosince ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam showcase Denovali Records, který proběhl v rámci Music Infinity letos v březnu v Paláci Akropolis. Během výjimečného večera se představil jednočlenný projekt Bersarin Quartett pohybující se na pomezí ambientu a klasické hudby a francouzsko-britský projekt Piano Interrupted míchající laptopovou elektroniku s klavírem.

Za projektem Bersarin Quartett, který není skutečným kvartetem, se skrývá německý hudebník Thomas Bücker. Na poli elektronické hudby se pohybuje už od začátku tisíciletí, tvořil inteligentní breakbeat i downtempo (jako Jean-Michel) a remixoval Björk, pod hlavičkou Bersarin Quartett se nicméně věnuje hlavně fúzování éterického ambientu s moderní klasikou a filmovou hudbou. Debutoval v roce 2008 výborně přijatým eponymním albem, které jako jedno z prvních otevřelo dveře propojování těchto hudebních světů. Bückerův způsob tvorby imaginárních filmových soundtracků bývá srovnáván s nahrávkami Stars Of The Lid, Bohren & Der Club Of Gore či Cinematic Orchestra. Přestup Bersarin Quartett k Denovali Records dovršilo v roce 2012 jeho druhé album nazvané stroze II. V Praze se Bersarin Quartett představil naživo coby trio.

V hudebním projektu Piano Interrupted se setkává londýnský klavírista Tom Hodge a francouzský elektronický producent Franz Kirmann. V jejich tvorbě přirozeně komunikují inteligentní glitchová elektronika a komorní klavírní melodie a jejich volnomyšlenkářské fúzování přerůstá v genezi zcela nových hudebních forem. Piano Interrupted debutovalo v roce 2009 s nahrávkou E.P.1, o dva roky mladší druhý díl už odráží proměnu původně studiového projektu v regulérní koncertní kapelu disponující trochu jinou dynamikou. Na prvním dlouhohrajícím albu Two By Four z roku 2012 lze slyšet i elementy filmové hudby, post-rocku, jazzu, ambientu či hudebního neoklasicismu. Loňská podzimní nahrávka The Unified Field pak představuje Piano Interrupted poprvé jako studiové kvarteto s hráčem na cello a kontrabass, jehož zvuku navíc pomáhá za mixážním pultem Nils Frahm, výrazná osobnost současné post-klasické hudby. S jeho pomocí Hodge a Kirmann organicky přetváří abstraktní elektroniku v něco zcela nového – v hudbu s dotekem budoucnosti, v níž se stroje a příroda definitivně smířily.

Webové stránky Bersarin Quartett: http://bersarinquartett.bandcamp.com
Webové stránky Piano Interrupted:
http://www.pianointerrupted.com  

ZÁZNAM KONCERTU BERSARIN QUARTETT A PIANO INTERRUPTED RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 2. PROSINCE 2014 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

16.12.2014 – SLOWLY ROLLING CAMERA (koncert z 11.4.2014, Praha – Palác Akropolis)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online