ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9629 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Avishai Cohen

0 Redakce PLAY.CZ 8.9.2014

V úterý 9. září ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu izraelského kontrabasisty a skladatele Avishaie Cohena, který se v roce 2011 představil v rámci festivalu Struny podzimu domácímu publiku. Během svého festivalového debutu v Divadle Hybernia zahrál skladby z alba Seven Seas. Avishai Cohen se do Prahy zanedlouho vrátí – s projektem Avishai Cohen With Strings vystoupí 10. září opět v pražském Divadle Hybernia.

V historii jazzu se najde jen málo hudebníků, kteří dokázali navázat tak těsné spojení s posluchači jako energický a talentovaný kontrabasista Avishai Cohen. Nebojí se prolínání tradičního jazzu s jeho moderním pojetím a nechává do své muziky vstupovat celou řadu dalších hudebních vlivů, např. z latinskoamerické hudby nebo z klezmeru, a také čirou radost z hudby. Svým osobitým mixem zaujal i Chicka Coreu, který Cohena obsadil do své nové skupiny; ke spolupráci ho vyzvali např. také Bobby McFerrin, Alicia Keys či Herbie Hancock.

Na festivalovém koncertě v rámci Strun podzimu zazněl převážně repertoár desky Seven Seas, na kterém autorské písně doplňují úpravy např. tradičních písní sefardských židů. Na koncertě vystoupil Avishai Cohen v rámci svého tria, tedy ve složení: Avishai Cohen (kontrabas, basová kytara, zpěv), Omri Mor (klavír) a Amir Bresler (bicí).

Struny podzimu v letošním roce opět předloží posluchačům pestrou paletu hudebních lahůdek mnoha žánrů v podání interpretů světové extratřídy. Zahajovací koncert letošního ročníku bude 6. října ve Státní opeře patřit šarmantní ambasadorce portugalského fada Marize, na dalších koncertech se představí například Ahmad Jamal Quartet, Chris Thiele & Brad Mehldau, nebo Colin Currie Group & Steve Reich. Festival uzavře 9. listopadu první dáma andaluského flamenka Estrella Morente.

Webové stránky Avishaie Cohena: www.avishaimusic.com
Webové stránky festivalu Struny podzimu: www.strunypodzimu.cz

ZÁZNAM KONCERTU AVISHAI COHENA RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 9. ZÁŘÍ 2014 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

23.9.2014 – ANNA CALVI (koncert z 6.3.2014, Praha – Lucerna Music Bar)
7.10.2014 – MOŻDŻER–DANIELSSON–FRESCO (koncert z 8.10.2013, Struny podzimu, Praha – Divado Hybernia)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online