ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pořad na Radiu 1: Festival politické písně

0 Redakce PLAY.CZ 11.11.2008

Ve čtvrtek 13. listopadu budeme od 18 hodin vysílat speciální pořad Festival politické písně s podtitulem Tipy pro cenzory. Rodriguez a Ondřej Formánek, kteří jej připravili, vám v něm připomenou, že vaše oblíbené písničky jsou vesměs závadnými, nebezpečnými projevy paumění z dílen zfetovaných podvratných živlů. Vámi oblíbená hudba by se měla rozhodně zakázat!

Pořad je reakcí na události okolo rádia Wave a skladby, které v pořadu zazní, jsou určeny jako tipy zejména pro Radu ČRo. Vyjádření Radia 1 k výrokům Rady ČRo a programového ředitele ČRo ohledně vysílání rádia Wave najdete ZDE.

„Je strašné, že v 21. století o médiích stále rozhodují lidé s mentalitou svazáka a kulturním rozhledem brambory varného typu A, kteří nedostatek erudice nahrazují snahou umravňovat vše, čemu nerozumí. Náš pořad je určen právě jim, byť pro pochopení věcí, které budeme hrát, budou pravděpodobně potřebovat zaplatit z peněz koncesionářů překlad a odborný rozbor,“ říká Rodriguez.

„Já si oproti Rodriguezovi myslím, že je správné, když si i ve 21. století stále můžeme platit radu moudrých, která nás ochrání před projevy hudebníků, (a doufám, že i herců, spisovatelů nebo malířů a dalších živlů), radu moudrých, která nedopustí, aby k nám pronikl vadný názor, škodlivá věta nebo sprosté slovo. Cenzura je řemeslo s krásnou tradicí, k níž již po staletí neodmyslitelně patří pravidlo, že jej může s velkým úspěchem vykonávat člověk, který nechápe ani smysl věty, kterou se právě chystá škrtnout. Důležitý je zápal, obrovská chuť škrtat a zakazovat. Bojím se ale, že ta hrstka zapálených v Radě ČRo na to sama nestačí. Je to na každém z nás, všichni bychom měli začít s očistou svého okolí od hudebních a myšlenkových polutantů. My s Rodriguezem (který do té doby dokončí ideové přeškolení) půjdeme ve čtvrtek příkladem. Ukážeme si prstem na písně – však je všichni dobře známe – které by neměly jen tak beztrestně znít naším národním éterem,“ dodává Ondřej Formánek.


Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Poslouchejte Radio 1 online