ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4761 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pohádky z jižních Čech pokračují třetím dílem

0 Redakce PLAY.CZ 31.10.2013

Už jste někdy byli v jižních Čechách nebo na Šumavě? Poslechněte si vyprávění kapra Jakuba a dozvíte se, jak je tam krásně. Ve vydavatelství Radioservis právě vychází již třetí díl CD Pohádek z jižních Čech, které společně připravují Český rozhlas České Budějovice a Pohádkové království.

V pátek 1. listopadu od 9.30 se v denní kavárně Českého rozhlasu České Budějovice uskuteční slavnostní regionální křest nového CD a tisková konference. Její součástí bude také představení nové mapy „Pohádkového království – hry s příběhy pro děti a dospělé s fantazií“. Svou účast přislíbil známý jihočeský výtvarník a kreslíř Jaroslav Kerles, který je autorem karikatury kapra Jakuba a pohádkové mapy.

CD Pohádky z jižních Čech vzniklo na motivy knihy Báry Stlukové. V hlavní roli kapra Jakuba uslyšíte známého herce a baviče Václava Vydru, další postavy ztvárnili herec Jihočeského divadla Martin Hruška a Julie Goetzová. Režie se ujal Zdeněk Troška.

Uslyšíte mýty a pověsti, které jsou spojeny nejrůznějšími pamětihodnosti a velmi zajímavými místy jižních Čech. Na CD najdete pohádky Zkáza na Vysokém kameni, O Kozlíkovu a nej, nej, nej, O Svaté Hoře a mnohé další.

Projekt podpořil rovněž Jihočeský kraj, pohádky se postupně dostanou do rozhlasového éteru ve vysílání Rádia Junior.

Pohádky z Jižních Čech 3
Poslouchejte ČRo České Budějovice online