ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21060 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poetický bigbít na vlnách ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 9.6.2011

Radio Ostrava Live, série koncertů v přímých přenosech z Hudebního studia Českého rozhlasu Ostrava, pokračuje červnovým koncertem „asijazzové“ skupiny z Valašska s názvem Ležérně a vleže. Koncert proběhne ve čtvrtek 16. června od 18.00 hodin. První hodina koncertu se bude standardně vysílat v přímém přenosu.

Vsetínská formace Ležérně a vleže se na hudební scéně pohybuje už patnáct let. Původně skupina vznikla jako doprovodná kapela k divadelní hře. Posléze začala žít svým vlastním hudebním životem a v roce 1997 natočila debutový snímek „Brutopýr“. Následovaly jej demoalba „Ležérně a vleže“ (1999) a „Hovoř pravdu… a lež“ (2002), pozitivně hodnocená v hudebních magazínech. Zatím poslední deska, nazvaná „Větřisko strach“, vyšla v roce 2005. Kapela hraje autorské skladby, jejichž osobitý styl podtrhují texty jednoho z nejvýraznějších básníků střední generace Jakuba Chrobáka. „Protřelá partička čtyřicátníků má elánu na rozdávání a ještě se u toho sama výborně baví. Nadhled, pohoda, švih a hlavně sranda. Když se pak mezi pardály na pódium vyhoupne zpěvačka Beata Bocek s akustickou kytarou, jako by se v sále rozsvítilo…,“ napsal o Ležérně a vleže časopis Muzikus.

Skupina LEŽÉRNĚ A VLEŽE zahraje v Hudebním studiu ČRo Ostrava ve čtvrtek 16. června ve složení: Aleš Mrnůštík (kytara), Zbyněk Jakubec (trubka, zpěv), Jiří Nedavaška (bicí), Beata Bocek (kytara, zpěv), Ivan Hrdina (basová kytara), Pavel Ištvánech (klávesy).
Koncert začne v 18.00 hodin, první hodina koncertu bude přenášena živě na vlnách Českého rozhlasu Ostrava. Pro návštěvníky Hudebního studia pak bude koncert dále pokračovat. Vstupenky v hodnotě 80,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online