ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4831 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podzimní sborovna rádia Classic Praha

0 Redakce PLAY.CZ 9.9.2016

Podzimni sborovnaPraha, 8. září 2016 – Rádio Classic Praha představuje ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 již druhou Sborovnu. Ta navazuje na prémiérový sborový happening pražského rádia, který proběhl v květnu tohoto roku. 25. září se tak mohou zpěváci těšit na další Sborovnu, tentokrát Podzimní.  „Po úspěšné Májové sborovně, kde se sešlo na stovku zpěváků, přicháží na řadu druhá oslava sborového zpěvu, kterým Podzimní sborovna bezesporu bude. Opět se na pražské Kampě rozezní hlasy sborů i jednotlivců, které chtějí svou zálibu sdílet s ostatními. Věříme, že se tentokrát sejde minimálně stejný počet hudebních nadšenců,“ říká Martina Klausová, ředitelka rádia Classic Praha.

Májová Sborovna Poslední zářijovou neděli posluchači uslyší tři písně v originální aranži Veroniky Ptáčkové, složené přímo pro tuto událost. Zpěváci přivítají podzim lidovkou Vínečko bílé, muzikálovým hitem Pátá a skladbou Here Comes The Sun od skupiny Beatles. Stejně jako v případě Májové sborovny se taktovky chopí Lucie Freiberg, sbormistryně pražského smíšeného sboru Lucky Voice Band a komorního souboru Myšáci.

Akce je zcela otevřena veřejnosti a zazpívat si mohou amatérské i profesionální sbory i jednotlivci. „Zájemci o noty a hudební záznam mohou napsat na email [email protected] a my jim vše obratem pošleme. Jednotlivé skladby jsou zaranžovány tak, aby je zvádl i zcela amatérský zpěvák. Písně jsou vždy psány do čtyřhlasé harmonie, takže i posluchačům přinesou velmi přijemný zážitek,“ dodává Klausová. Podzimní sborovna rádia Classic Praha se bude konat v historickém prostředí pražské Kampy, 25. září od 17 hodin a zpěváci celý program zopakují třikrát.

Více informací a aktuality naleznete na http://sborovna.classicpraha.cz nebo na facebooku události https://www.facebook.com/events/305161639871587/ .

Poslouchejte Classic Praha online