ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29098 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podzimní fotografická výprava po Jižní Americe!

0 Redakce PLAY.CZ 7.9.2013

Výstavní prostor denní kavárny v budově Českého rozhlasu České Budějovice v září nabízí fotografickou ochutnávku Jižní Ameriky.

Vydejte se prostřednictvím snímků herečky Jihočeského divadla Dany Verzichové a její maminky Hany do Uruquaye, k vodopádům Iquazů, do Argentiny, Chile, Bolíbie a Peru. Cestu zakončíte v ráji leguánů a obřích želv – na Galapágách.

Fotografie vznikly koncem léta 2007 při cestě po Jižní Americe, kde Dana a Hana Verzichovy strávily celkem 10 týdnů – zažily mnohá dobrodružství, viděly věci nevídané a seznámily se se spoustou zajímavých lidí. Svou cestu nazvaly DAHAEX 2007 – Dáda, Hanka, Expedice 2007. Neuvěřitelnost jejich cesty nespočívala jen v exotických dálavách, ale i ve způsobu, jakým cestu naplánovaly a posléze realizovaly.

„Na počátku naší výpravy bylo jen mé snění, podívat se ještě jednou do Uruguaye, kde jsem pobývala v dětství. Když syn Tomáš začal pracovat na letišti, začala se vzhledem k jeho profesi rýsovat možnost výhodně získat letenky. Snění tak dostávalo konkrétní tvar. V tomto okamžiku se se svými sny připojila Dáda. Podařilo se jí vyhrát slušně honorovaný konkurz a věnovala vydělané peníze na oltář našeho vysněného dobrodružství,“ prozradila Hana Verzichová.

Během jejich cesty nafotily celkem 15 tisíc fotografií, sedm tisíc z nich zarchivovaly, tisícovkou se chlubí známým a kamarádům a ty nejzajímavější ukazují ve Výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice.

Výstavu můžete zhlédnout u šálku dobré kávy v pracovních dnech mezi 9. a 18. hodinou v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 do konce září.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Jihoamerická ochutnávka - pelikán v Peru
Poslouchejte ČRo České Budějovice online