ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7155 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Play.cz nyní i v aplikaci Media Center pro systém Windows Vista

0 Redakce 4.8.2008

Play.cz pokračuje v rozšiřování nabídky svých služeb. Po úspěšné implementaci internetového vysílání českých rádií do aplikace Windows XP Media Center Edition 2005 je nyní tato služba nově k dispozici také pro uživatele systému Windows Vista. Díky partnerství společnosti Microsoft a serveru Play.cz tak nyní majitelé multimediálních počítačů, ale i uživatelé operačních systémů Windows Vista Home Premium a Windows Vista Ultimate, získávají přístup ke zhruba osmdesáti rozhlasovým stanicím.

Nabídka Play.cz v aplikaci Windows Media Center (MC) zahrnuje jak on-line vysílání terestrických rádií, tak internetové stanice. Současně Play.cz připravuje na podzim letošního roku ve spolupráci se společností Microsoft další zajímavé doplňky, které příznivce hudby a multimédií určitě potěší. Do řady inovací, jež zahrnuje například revoluční reklamní formát Playspot(TM) nebo full-service pro streaming audia i videa, tak Play.cz připojí na podzim 2008 další originální řešení, které posune trend vývoje multimédií na českém internetu.

„Jsme rádi, že s portálem Play.cz můžeme uživatelům aplikace Windows Media Center společně nabídnout další zajímavý obsah v podobě velmi široké nabídky on-line rádií. On-line služby v aplikaci Windows Media Center totiž zpřístupňují internet i těm uživatelům, kteří by ho za normálních okolností nevyužívali, protože s ním nemají praktické zkušenosti. Věříme, že s růstem počtu uživatelů systémů Windows Vista Home Premium a Ultimate, jejichž součástí je i aplikace Windows Media Center, a nabídkou služeb, jako jsou on-line rádia společnosti Play.cz, přilákáme více uživatelů a ukážeme jim, jak začít využívat počítač více netradičním způsobem,“ říká Tomáš Koška, manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.

Windows Media Center je systém integrované domácí zábavy, které přemění počítač na výkonné multimediální centrum. Uživatelé tak jeho prostřednictvím mohou sledovat, nahrávat nebo pozastavit živé televizní vysílání, poslechnout si některou ze skladeb z hudební kolekce, prohlížet si rodinné fotografie nebo domácí videa, hrát hry, vypalovat disky CD a DVD a poslouchat internetové rádio nebo rádio FM. Více informací naleznete zde.