ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17410 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Plánovaná výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu

0 Redakce PLAY.CZ 17.8.2014

Ve středu 20. srpna 2014 v době od 9.00 do 15.00 je plánována výluka vysílače Kleť z důvodu pravidelné údržby zařízení. Tato výluka postihne kromě jiných i jihočeskou rozhlasovou frekvenci 106,4 MHz.

V čase mezi 9. a 11. hodinou se vysílání Českého rozhlasu České Budějovice v pásmu VKV zcela odmlčí. V tuto dobu bude možné náš program přijímat pouze prostřednictví internetu a v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB. Po zbývající dobu výluky bude vysílání na frekvenci 106,4 MHz šířeno se sníženým vyzářeným výkonem, který se projeví dočasným zhoršením kvality příjmu Českého rozhlasu České Budějovice na odlehlejších místech Jihočeského kraje.

„K dočasnému omezení poslechu naší stanice dojde také na Slavonicku a Dačicku, které dokrýváme menším vysílačem na kmitočtu 88,2 MHz. Slavonický vysílač je totiž závislý na vysílání z Kleti,“ uvádí Petr Šimek, vedoucí provozu Českého rozhlasu České Budějovice.

Český rozhlas České Budějovice výluce mírně uzpůsobí své vysílací schéma. Pořad Dámská jízda Mirky Nezvalové mezi 9. a 10. hodinou odvysíláme v klasické podobě i přes výluku vysílače, po 10. hodině začneme oblíbený hudební pořad Písničky pro radost hodinovým proudem s dechovkou vybranou hudebním redaktorem Zdeňkem Voráčem. Gratulace pro posluchače začneme vysílat až po 11. hodině, kdy už by měl být v provozu náhradní vysílač s omezeným výkonem.

Hudební redakce přijímá gratulace do pořadu Písničky pro radost jen pro adresáty, kteří se nacházejí v předpokládaném dosahu signálu náhradního vysílače. Již objednané gratulace lze přesunout na jiný termín na telefonním čísle 386 797 251.

Posluchači, kterých se výluka frekvence 106,4 MHz dotkne a při zapnutí rozhlasového přijímače uslyší jen šum, mohu bez omezení poslouchat vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na webu budejovice.rozhlas.cz, v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB nebo prostřednictvím aplikace iRadio v mobilních telefonech.

Výluka se dotkne i dalších rozhlasových stanic: Radiožurnál 91,1 MHz, Rádio Impuls 102,9 MHz a Rádio Frekvence 1 94,1 MHz. V čase 6.00 až 15.00 postihne výluka vysílače Kleť i televizní diváky v multiplexech 1, 2, 3 a regionálního multiplexu 8. (zdroj: České Radiokomunikace).

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

Studio Českého rozhlasu České Budějovice Český rozhlas České Budějovice