ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15410 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Plánovaná výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu a televize

0 Redakce PLAY.CZ 5.8.2015

Ve středu 12. srpna 2015 je z důvodu pravidelné údržby zařízení plánována výluka vysílače Kleť. Tato výluka postihne kromě jiných i rozhlasovou frekvenci 106,4 MHz, na které vysílá Český rozhlas České Budějovice. Středeční výluka se dotkne i dalších rozhlasových a televizních stanic šířených z vysílače Kleť.

V čase mezi 10. a 11. hodinou se vysílání Českého rozhlasu České Budějovice zcela odmlčí. V tuto dobu bude možné náš program přijímat pouze prostřednictví internetu a v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB. Mezi 11. a 15. hodinou pak bude vysílání na frekvenci 106,4 MHz šířeno se sníženým vyzářeným výkonem, který se projeví dočasným zhoršením kvality příjmu Českého rozhlasu České Budějovice na odlehlejších místech Jihočeského kraje. Výluka se nedotkne vysílače na kmitočtu 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko.

Český rozhlas České Budějovice výluce uzpůsobí své vysílací schéma. Po 10. hodině zahájíme oblíbený hudební pořad Písničky pro radost hodinovým proudem s dechovkou vybranou hudebním redaktorem Zdeňkem Voráčem. Gratulace pro posluchače začneme vysílat až po 11. hodině, kdy už by měl být v provozu náhradní vysílač s omezeným výkonem.

Hudební redakce přijímá gratulace do pořadu Písničky pro radost jen pro adresáty, kteří se nacházejí v předpokládaném dosahu signálu náhradního vysílače. Již objednané gratulace lze přesunout na jiný termín na telefonním čísle 386 797 251.

Posluchači, kterých se výluka frekvence 106,4 MHz dotkne a při zapnutí rozhlasového přijímače uslyší jen šum, mohu bez omezení poslouchat vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na webu budejovice.rozhlas.cz, v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB nebo prostřednictvím aplikace iRadio v mobilních telefonech.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Přenosový vůz Českého rozhlasu České Budějovice na náměstí v Českých Budějovicích

Poslouchejte ČRo České Budějovice online