ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17888 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Písničkář se zlatým hlasem na ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 8.2.2011

Pokračující série koncertů v přímých přenosech – Radio Ostrava Live – přivítá tento čtvrtek britského písničkáře Jamese Harriese, majitele „zlatého hlasu“ dle Rolling Stone. Koncert v hudebním studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava začne v 18.00 hodin. První hodina koncertu bude vysílána v přímém přenosu.

James Harries, ač pár let zabydlený v naší republice, často cestuje a hraje po klubech a festivalech v celé Evropě. Tento rodák z Manchesteru skládá i filmovou hudbu. Je podepsán pod filmy Snowborďáci, Bobule a nejnověji pod filmem Lidice. Své nové sólové album, ke kterému jede v naší republice turné, nazval Growing Pains. Natáčel ho ve Spojených státech amerických v Oaklandském kostele Plymouth church of jazz & justice. Kritiky je tento písničkář přirovnáván k takovým světovým jménům jako jsou Jeff Buckley, Damien Rice nebo Van Morrison. Magazín Rolling Stone o něm napsal, že je majitelem „zlatého hlasu“ a Vanity Fair označuje jeho hudbu jako „mix mezi Jeffem Buckley a Oasis“.

JAMES HARRIES zahraje exkluzivně v přímém přenosu v hudebním studiu 1 ČRo Ostrava ve čtvrtek 10. února od 18.00 do 19.00 hodin. Pro návštěvníky studia 1 pak bude koncert dále pokračovat. Vstupenky v hodnotě 50,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava. Série Radio Ostrava Live bude pokračovat v březnu koncertem berlínské kapely The Roads.

Tradici koncertů v přímých přenosech nebo na záznam si Český rozhlas Ostrava nejen mezi svými posluchači udržuje již léta. Tento specifický programový prvek dostal na začátku loňského roku nový název – RADIO OSTRAVA LIVE. V sérií koncertů se v hudebním studiu 1 představují známí umělci české i zahraniční hudební scény různých žánrů; místo dostávají i známé regionální kapely. Od ledna 2010 se v sérii představily např. tyto kapely: O5&Radeček, Tara Fuki, Simcha, Filip M., Windy nebo UDG.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online