ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7239 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Petra Hobzová v rozhlasovém cyklu Jižní Čechy a já

0 Redakce PLAY.CZ 14.1.2013

V pátek 18. ledna 2013 od 19 hodin bude hostem veřejné nahrávky z cyklu povídání se zajímavými osobnostmi „Jižní Čechy a já“ ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice herečka a jihočeská rodačka Petra Hobzová.

Petra Hobzová od malička účinkovala v pěveckém sboru Jitřenka, díky němu se často objevovala v menších rolích v opeře Jihočeského divadla. Pak přišla náhodná nabídka z činohry. Tehdejší režisér Jihočeského divadla Milan Fridrich ji připravil na zkoušky na DAMU, které sice udělala, ale přijata nebyla. Zato díky svým výborným známkám byla přijata na Vysokou školu chemicko-technologickou. Přesto se rozhodla pro divadlo a hned po maturitě nastoupila do Jihočeského divadla jako elévka.

Petra Hobzová se brzy stala miláčkem publika. Hrála samé krásné role, které by si podle jejích slov asi v Praze nezahrála. Oblíbili si ji nejen diváci, kolegové, ale také režiséři, začal s ní spolupracovat také například Jiří Menzel. Později jí ředitelka Divadla na Vinohradech nabídla angažmá, Petra  přijala a zůstává v něm dodnes. Můžeme ji vidět také v Divadle Bez zábradlí, účinkuje na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě.

Pořadatelem akce je agentura Ars in re. Jednotné vstupné činí 100 korun. Vstupenky se budou prodávat v rozhlasové kavárně Ema 17. ledna od 16 do 17 hodin a 18. ledna od 18 do 19 hodin. Držitelé průkazky ZTP mají 20 procentní slevu.

 

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

 

Poslouchejte ČRo České Budějovice online