ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14988 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Otevíráme rozhlasovou Kavárnu. Dozvíte se to nejzajímavější z kulturního dění na jihu Čech

0 Redakce PLAY.CZ 3.3.2017

V neděli 5. března odvysílá Český rozhlas České Budějovice první díl nového kulturního magazínu Kavárna. Ten každý týden přinese to nejzajímavější z kulturního dění na jihu Čech. Vždy v neděli po 18. hodině se na vás těší moderátorka Lenka Nechvátalová.

Kdyby nebylo umění a umělců, nebylo by tolika radosti na světě – ani v jižních Čechách. Právě to chce Kavárna připomenout. Nový kulturní magazín Českého rozhlasu České Budějovice podporuje kreativitu v regionu a nabízí přehled kulturně-společenských akcí, jimiž náš kraj žije.

Tímto pořadem rozšiřujeme a zkvalitňujeme naší programovou nabídku. Soustředíme se na kulturní zajímavosti, společenské dění a uměleckou tvorbu v celém jihočeském regionu,“ doplňuje Zdeněk Duspiva, ředitel Českého rozhlasu České Budějovice.

Každý díl Kavárny přinese jihočeským posluchačům reportáže z koncertů, divadelních představení nebo vernisáží. Nabídne také filmové, literární i hudební recenze a pozve na události, které stojí za to navštívit.

A co přesně uslyšíte v první rozhlasové Kavárně 5. března? Rozezní ji ukázka z našlápnutého alba Blue & Lonesome kapely Rolling Stones a zavedeme vás na Dny slovenské kultury, díky nimž se se slovenskými výtvarníky setkala reportérka Vendula Kostohryzová. Přineseme ale i reportáže o tématech na první pohled neviditelných. Víte třeba, že pro kytarové koncerty nejsou důležité jen dobře naladěné struny, ale také o kvalitní aparatura? Pavla Horáčka, který doma mezi postelí a kuchyní ladí zesilovače, představí Matěj Vodička.

Kulturním magazínem Kavárna bude od mikrofonu provázet Lenka Nechvátalová. Svými reportážemi a příspěvky pořad doplní Vendula Kostohryzová, Matěj Vodička, Zdeněk Zajíček, Luboš Dvořák, Martin Schuster a Filip Černý.

Poslouchejte každou neděli po 18. hodině na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice – 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Poslouchat živě i ze záznamu můžete také na webu budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online